Wilki pogryzły mężczyznę? Ranny trafił do szpitala w Ustrzykach Dolnych

i

Autor: pixabay

Bieszczady

Wilk pogryzł mężczyznę? Ranny trafił do szpitala w Ustrzykach Dolnych

2023-05-10 14:38

Czyżby wilki już nie tylko podchodziły pod siedziby mieszkańców Bieszczadów, ale też zaczęły ich atakować? Tak twierdzi jeden 61-latek, który z ranami szarpanymi trafił we wtorek do szpitala w Ustrzykach Dolnych.

Spis treści

  1. Wilk pogryzły mężczyznę w Bieszczadach?
  2. Mieszkańcy Bieszczadów boją się wilków
  3. Ataki wilków w Bieszczadach

Wilk pogryzły mężczyznę w Bieszczadach?

Do zdarzenia doszło we wtorek 9 maja. Z relacji mężczyzny, który trafił do szpitala w Ustrzykach Dolnych z ranami szarpanymi rąk, wynikało, że powstały one w wyniku pogryzienia przez wilka. Miało do niego dojść w Daszówce w gminie Ustrzyki Dolne. Wg relacji 61-latka, stanął on w obronie swojego psa, gdy ten został zaatakowany przez drapieżnik. Wilk miał wtedy pogryźć rękę i dłonie mężczyzny.

O komentarz poprosiliśmy Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych, do którego trafił pogryziony.

– Pacjent został pogryziony przez wilka, gdy próbował bronić swojego psa przed drapieżnikiem. Ma rany szarpane prawego przedramienia i obu dłoni. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jego stan jest stabilny. W środę został przekazany na oddział obserwacyjno-zakaźny do Sanoka w celu szczepienia i podania immunoglobuliny – przekazał naszej redaktorce kierownik Oddziału Wewnętrznego lek. med. Sebastian Łysiak.

Warto dodać, że poszkodowany mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego sam zgłosił się po pomoc do szpitala, cały czas był przytomny, a rany nie zagrażały jego życiu.

Mieszkańcy Bieszczadów boją się wilków

O sprawie na swoim facebookowym profilu pisał też Piotr Kazimierczak z Lutowisk. Mieszkaniec regionu, w którym doszło do pogryzienie stwierdził, że „sprawdził się scenariusz przed którym ostrzegali mieszkańcy Bieszczadów od wielu lat”.

W miejscowości Daszówka został dotkliwie pogryziony człowiek przez wilki, który próbował obronić swojego psa przed atakiem wilków. Jest hospitalizowany w szpitalu miejskim w Ustrzykach Dolnych i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale ma bardzo dotkliwe obrażenia rąk i przedramion, które ograniczą znacznie jego sprawność – kontynuował Kazimierczak.

Ataki wilków w Bieszczadach

Przypomnijmy, że o bieszczadzkich wilkach pisaliśmy ostatnio między innymi w kontekście zagryzionej zwierzyny i przechadzek drapieżników po podwórkach. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszych tekstach:

Wilki chodzą po podwórku. Czują się jak u siebie

Kolejny atak wilków na Podkarpaciu. „Czy wilk może wszędzie wszystko?”

Pod Wałbrzychem mieszkają trzy młode wilki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE