Pogoda na Wielkanoc 2023. Czy czekają nas słoneczne święta?

i

Autor: pixabay.com

Prognoza pogody na święta

Wielkanoc 2023 na Podkarpaciu. Jaka pogoda w święta?

2023-04-07 14:24

Do Świąt Wielkanocnych pozostało już niewiele czasu, a większość z nas szuka informacji na temat tego, jaka pogoda czeka nas w świątecznym okresie. Kwietniowy termin z założenia powinien sprzyjać przyjemnej aurze i umiarkowanym temperaturom. Czy rzeczywiście tak będzie? Aktualne prognozy są jednak mniej optymistyczne.

Pogoda na Wielkanoc 2023 na Podkarpaciu 

Powoli żegnamy się z zimą i z niecierpliwością wyczekujemy wiosny. Słoneczna aura i wyższe temperatury to z pewnością to, na co czeka większość z nas. Wiosna przyjdzie do nas już niedługo, a w kwietniu powinniśmy cieszyć się już nią w pełni. Święta Wielkanocne wypadają w tym roku w drugi weekend kwietnia. Jaka pogoda czeka nas w świąteczny weekend? Czy możemy spodziewać się słonecznej i ciepłej Wielkanocy? Meteorolodzy mają co do tego wątpliwości.

Wielkanoc na Podkarpaciu będzie deszczowa 

Każdy z nas zapewne marzy o wysokich temperaturach na Wielkanoc. Eksperymentalna prognoza długoterminowa temperatury i opadu na kwiecień, przygotowana przez IMGW, nie jest jednak tak optymistyczna. Jakich temperatur możemy spodziewać się w święta? Średnia temperatura powietrza w kwietniu nie powinna w Rzeszowie przekroczyć normy. Oznacza to, że spodziewać się możemy temperatury w okolicach 9 stopni Celsjusza. O gorących świętach możemy zatem zapomnieć.

Co więcej, spodziewane są także opady deszczu, które mogą pokrzyżować nam plany. Na ten moment wszystko wskazuje na to, że Niedziela Wielkanocna i lany poniedziałek upłyną nam pod znakiem deszczowej aury, z temperaturą nieprzekraczającą 10 stopni Celsjusza. Wygląda więc na to, że drugi rok z rzędu pogoda w Wielkanoc nie będzie nas rozpieszczać. Pamiętajmy jednak, że są to prognozy długoterminowe, które mogą jeszcze ulec zmianie.

Tak Przemyśl cieszył się z 10 milionów zebranych dla Frania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE