Więcej patroli i kontroli. Również nad wodą. Rusza policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2022”

i

Autor: KWP Rzeszów

Więcej patroli i kontroli, także nad wodą. Rusza policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje 2022”

2022-06-22 15:51

Coraz bliżej do wakacji. Niedługo podkarpackie drogi zapełnią się od samochodów i autokarów, które będą przewoziły spragnionych wakacji uczniów i urlopowiczów. Co za tym idzie, podczas jazdy będziemy mijali znacznie więcej policyjnych patroli i kontroli. Funkcjonariusze będą w znacznej mierze kontrolowali również strzeżone kąpieliska.

Podczas jazdy w kierunku podkarpackich wakacyjnych miejscówek będziemy mijali znacznie więcej policyjnych patroli i kontroli. To efekt ruszającej wielkiej akcji „Bezpieczne Wakacje”. Kierowcy z podkarpackich dróg będą musieli mieć się na baczności, bo na drogach pojawi się znacznie więcej niebieskoszarych, a także nieoznakowanych radiowozów.

– Będziemy sprawdzać i kontrolować np. to w jakich warunkach przewożone są dzieci. Będziemy sprawdzać stan techniczny samochodów i autobusów. Prosimy wszystkich uczestników ruchu, aby stosowali zasadę ograniczonego zaufania wobec innych kierowców, a także zwracali uwagę na to co dzieje się na naszych drogach – mówi Beata Bednarska z podkarpackiej drogówki.

Oprócz tego w lokalnych komendach rodzicie, którzy wysyłają swoje dzieci na wakacyjne kolonie, lub organizatorzy letnich wycieczek będą mogli umówić się na kontrole autokaru.

Rzeszowska Masa Krytyczna w czerwcu przejedzie przez miasto aż dwa razy!

„Bezpieczne Wakacje 2022”. Kontrole na plaży

Więcej mundurowych spotkamy na plażach, głównie nad jeziorem tarnobrzeskim i nad zalewem w Solinie. W tych miejscach powstaną specjalne, tymczasowe wakacyjne posterunki.

32 funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji w Rzeszowie będzie wspierało zwłaszcza te jednostki, na których znajdują się akweny wodne. Oprócz dwóch sezonowych posterunków, więcej policjantów będzie w takich miejscowościach, jak Stalowa Wola, Ropczyce, Sanok, Kolbuszowa, czy Jarosław – wymienia Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE