Podkarpacie: Wiatr łamał drzewa jak zapałki! Strażacy interweniowali aż 160 razy [ZDJĘCIA]

2020-10-05 10:53

Aż 160 razy podkarpaccy strażacy wyjeżdżali w niedzielę (04.10) do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru w regionie. Wezwania dotyczyły głównie połamanych drzew i konarów, które trzeba było usunąć z dróg, posesji i chodników. Gdzie było najwięcej interwencji?

Silny wiatr na Podkarpaciu

- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów drzew i drzew leżących na jezdniach, drogach, chodnikach oraz posesjach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach krośnieńskim, rzeszowskim, tarnobrzeskim i strzyżowskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny - mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Wiatr uszkodził dachy

Sporo pracy mieli wczoraj (04.10.) tarnobrzescy strażacy, którzy byli wzywani nie tylko do połamanych drzew ale również do oberwanych blach na dachach budynków. Zdjęcia z interwencji można zobaczyć na Facebookowym profilu Tarnobrzeg.112 - Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego.

Do jednej z takich interwencji doszło około godz. 13.42. Porywisty wiatr naderwał dach przy ulicy Szerokiej w Tarnobrzegu. - Na miejsce zadysponowano zastęp JRG Tarnobrzeg. Po dojeździe na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Ze względu na brak wejścia na dach konieczne było zadysponowanie drabiny z JRG Tarnobrzeg. Przy pomocy drabiny strażacy usunęli zagrożenie - czytamy na Facebooku.

Do podobnych zdarzeń strażacy dwa razy byli wzywani w Gorzycach.

Wiatr przewracał przystanki autobusowe

Porywisty wiatr nie tylko łamał drzewa, jak zapałki, które powalone spadały na linie energetyczne (do takiego zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Brzozowej w Grębowie), ale również przewrócił blaszaną wiatę przystanku autobusowego. Takie zgłoszenie otrzymali wczoraj strażacy z Trześni. Strażacy podnieśli blaszany przystanek i zabezpieczyli przed ponownym przewróceniem.

Posłuchaj i sprawdź, dlaczego warto jest chili. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
ESKA XD #004
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE