Wiatr dawał się we znaki mieszkańcom Podkarpacia!

2020-02-17 15:43 wz
Wichury na Podkarpaciu nie odpuszczają
Autor: Pixabay

Strażacy w naszym regionie mieli pełne ręce roboty.

Pogoda tej zimy niestety nas nie rozpieszcza. Kolejny tego dowód mieliśmy w ubiegły weekend. Nad Podkarpacie nadciągnęły kolejne wichury. Strażacy nie próżnowali. Do usuwania skutków wiatru w ciągu ostatniej doby wyjeżdżali blisko sto razy. Silne podmuchu wiatru uszkodziły prawie trzydzieści budynków, ale na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt też nie został ranny.

Silne podmuchy wiatru spowodowały też brak prądu u odbiorców w naszym regionie. Sytuacja jest coraz lepsza . Już tylko tysiąc osób pozostaje bez prądu po nocnych wichurach , które nawiedziły nasz region. Według najnowszego raportu najgorsza sytuacja jest w powicie sanockim. Wiatr uszkodził tam 3 linie średniego napięcia. Awarie w rejonie Krosna i Mielca zostały już usunięte. W Rzeszowie energetycy nie odnotowali żadnych uszkodzeń.

Według najnowszych prognoz synoptyków w nocy zachmurzenie będzie duże, na północy i zachodzie z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w obszarach podgórskich przechodzące w deszcz ze śniegiem, w górach opady śniegu.  W Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, w Beskidach o 5 cm. Temperatura minimalna od 1°C na północnym wschodzie, 3°C, 5°C na przeważającym obszarze, do 7°C lokalnie w centrum i na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 70 km/h, w Sudetach do 110 km/h i tam wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.