Węgiel od gminy w Rzeszowie. To ostatni moment!

i

Autor: pexels.com

Twoje finanse

Węgiel od gminy w Rzeszowie. Powoli kończy się czas

2023-04-06 17:10

To już ostatni moment dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska na zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Od 1 kwietnia sprzedaż prowadzona będzie dwa dni w tygodniu. Termin upływa 30 kwietnia.

Tani węgiel od gminy. Termin upływa 30 kwietnia

Od 1 kwietnia preferencyjna sprzedaż węgla dla uprawnionych mieszkańców Rzeszowa i gminy Trzebownisko będzie realizowana przez dwa dni w tygodniu. Wszyscy zainteresowani zakupem będą mogli dokonać tego we wtorki w godzinach 7.00 – 15.00 i w piątki od 9.00 do 17.00. Dystrybucję węgla prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie przy alei Sikorskiego 428. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 17 8613042.

Preferencyjna sprzedaż węgla będzie prowadzona do 30 kwietnia. Dostępny jest węgiel rodzaju „orzech” oraz „groszek”. Można go odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną w odpowiedni wniosku. Za węgiel można zapłacić gotówką lub kartą płatniczą przy odbiorze. Tona kosztuje 1980 złotych. Przy zakupie trzeba przedstawić dokument tożsamości.

Według zmiany rozporządzenia, która zaczęła obowiązywać 3 grudnia 2022 roku, możliwe jest przeniesienie zapotrzebowania niewykorzystanego w pierwszym okresie na następny. Nowelizacja zakłada, że w sytuacji gdy do końca 2022 roku nie dokonano zakupu węgla albo kupiono mniej niż 1500 kilogramów, niewykorzystana ilość powiększa limit drugiego okresu.

ZOBACZ: ILE DAĆ DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ 2023

Rzeszów od roku pomaga Ukraińcom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE