Walentynki 2023. W tych miastach Podkarpacia najłatwiej znajdziesz żonę

2023-02-14 7:41

Po Narodowym Spisie Powszechnym wiadomo, które miasta i miejscowości na Podkarpaciu mogą szczycić się wysokim wskaźnikiem feminizacji społeczeństwa. Jak się okazuje, tych miast nie jest zbyt wiele! Zaś dzięki opublikowanym przez Główny Urząd Statystyczny danym wiemy, gdzie najlepiej szukać kandydatki na żonę! Walentynki coraz bliżej, więc może warto wybierać się do tych miast i poszukać tam drugiej połówki.

Wskaźnik feminizacji Podkarpacia został opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny po przeprowadzeniu Narodowego Spisu Powszechnego. Jego stan jest więc oparty na danych z 2021 roku, a dokładnie na dzień 31 marca. Jak się okazuje niewiele miast w województwie podkarpackim może poszczycić się wysokim wskaźnikiem feminizacji. To zaledwie 10 miast i miejscowości, w których omawiany wskaźnik osiągnął najwyższy pułap i mieści od 109,1 do 113,9 kobiet na 100 mężczyzn. Właśnie w tych podkarpackich miastach najłatwiej znaleźć drugą połówkę. 

CZYTAJ TAKŻE: W tych powiatach na Podkarpaciu mężczyźni i kobiety żyją najdłużej [RANKING]

Walentynki 2023. O drugą połówkę najłatwiej w Przemyślu

Jak się okazuje spośród gmin województwa podkarpackiego w 2021 r. szczególnie duża przewaga liczebna kobiet nad mężczyznami wystąpiła w Przemyślu (113,9 kobiet na 100 mężczyzn). Zaś najmniejszy wskaźnik wystąpił w gminie wiejskiej Krempna w powiecie jasielskim. Tam na 100 mężczyzn przypadało tylko 91,9 kobiet.

Zima wróciła na Podkarpacie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE