Orszak Trzech Króli w Białymstoku 2020 - zdjęcia 2

i

Autor: Teresa Margańska / archibial.pl

W tych podkarpackich miastach odbędzie się Orszak Trzech Króli [LISTA]

2023-01-05 14:04

Święto Trzech Króli wiąże się z licznymi orszakami, które rokrocznie przechodzą ulicami wielu polskich miast. Gdzie w 2023 roku będziemy mogli wziąć udział w Orszaku Trzech Króli? Zobaczcie listę miast.

Orszaki Trzech Króli w Rzeszowie 06.01.2023

Już w piątek ulicami wielu polskich miast przejdą Orszaki Trzech Króli. W tym roku, podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, w Rzeszowie nie będzie jednego dużego orszaku. Wcześniej powodem braku organizacji wydarzenia była pandemia, a teraz organizatorom nie udało się przygotować orszaku z powodu zbyt małej liczby osób chętnych do organizacji. W stolicy Podkarpacia będzie można jednak wziąć udział w małych, osiedlowych orszakach.

Jeden z rzeszowskich orszaków przygotowany został przez dzieci z przedszkola sióstr Serafitek. Początek planowany jest na godzinę 13:45 przy kościele na Zalesiu. Przejdzie on ulicą Łukasiewicza, a przy Rzeszowskiej Katedrze odbędzie się przywitanie Świętej Rodziny. O 15.00 odprawiona zostanie msza święta. Inny rzeszowski orszak ruszy o 13.00 spod szkoły Zakonu Pijarów, dotrze on do kościoła św. Kalasancjusza, gdzie nastąpi koncert kolęd.

Gdzie na Podkarpaciu odbędą się Orszaki Trzech Króli?

Orszaki Trzech Króli będą organizowane przez wiele podkarpackich miast. W Przemyślu przejdzie Mini Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godzinie 11:30 od mszy świętej odprawionej przez abpa Adama Szala w Bazylice Archikatedralnej. Następnie orszak przejdzie ulicami Fredry, Franciszkańską, Kazimierza Wielkiego do Rynku, gdzie przy Szopce Bożonarodzeniowej nastąpi pokłon trzech króli. Na Orszak Trzech Króli możemy się także udać w:

  • Sanoku,
  • Dynowie,
  • Boguchwale,
  • Jaśle,
  • Krośnie,
  • Stalowej Woli,
  • Dębicy,
  • Łańcucie.
Święta rodzina z czekolady. W tym roku rzeszowska szopka ma ważne przesłanie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE