W Trzcinicy obok Jasła powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Rekreacji? Jest jeden warunek

i

Autor: Pixabay

W Trzcinicy obok Jasła powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Rekreacji? Jest jeden warunek

2022-01-04 12:57

W Trzcinicy w powiecie jasielskim powstanie Regionalny Ośrodek Sportu i Rekreacji? To na razie wyłącznie plany, ale zgodę na realizacje tego przedsięwzięcia wyraziła już Rada Powiatu. W planach przebudowanie budynku internatu, a także remont niszczejącego zespołu dworsko – parkowego. Jest jednak jeden warunek, bez którego do takiej budowy nie dojdzie. Jaki?

Na razie to tylko plany, za to Rada Powiatu chce przebudować m.in. istniejące budynki internatu, w którym powstanie baza sportowa z odpowiednim zapleczem. W planach jest też gruntowny remont ciągle niszczejącego zespołu dworsko – parkowego w Trzcinicy. Według planów starostwa odświeżony ośrodek ośrodek ma być wizytówką powiatu – nowoczesnym miejscem przyjaznym sportowcom i osobom, chcącym obcować z kulturą i sztuką.

- Chcemy zrealizować inwestycję, która może przyczynić się do rozwoju powiatu, do tworzenia nowych miejsc pracy. Majątek szkoły w Trzcinicy, która jest prowadzona przez stowarzyszenie, ulega degradacji, dlatego powstanie ośrodka może temu zapobiec. Proponujemy kryty stadion, w którym będą prowadzone ćwiczenia dla drużyn sportowych trenujących piłkę nożną. Takich miejsc w powiecie jasielskim nie ma, więc to może stać się naszą szansą, atrakcją. Internat, który tylko w części jest wykorzystywany, po wyremontowaniu, może stanowić zaplecze, bazę noclegową i żywieniową ośrodka - mówi starosta Adam Pawluś.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacie: Wysyp wysokich mandatów! Rekordzista przekroczył prędkość o 77 km/h

Warunek jest jeden. Dofinansowanie z „Polskiego Ładu”

Jedynym warunkiem, bez którego inwestycja nie ruszy jest dofinansowanie z programu „Polski Ład”. Na razie radni zdecydowali się na pożyczkę, z której zapłacą za opracowanie koncepcji takiej inwestycji. Kwota 50 tys. zł. zostanie przeznaczona na opracowanie wstępnej dokumentacji oraz projektu dla wybranej części z koncepcji, niezbędnej do złożenia wniosku o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu „Polski Ład”. Powiat liczy tu na 95 proc. dofinansowanie.

Nie uwierzysz, co kierowcy wyprawiają w nowym tunelu pod Ursynowem. Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE