6 czerwca w Rzeszowie otwierają baseny. Ile osób może wejść? Czy w maseczce? [CENY BILETÓW]

2020-06-06 14:36

Mamy doskonałą wiadomość dla mieszkańców Rzeszowa. W sobotę w stolicy innowacji otwierają baseny i kąpielisko „Żwirownię”. Sprawdź, ile osób za jednym razem wejdzie na pływalnie i o jakich zasadach bezpieczeństwa trzeba pamiętać w czasie wypoczynku.

Baseny odkryte w Rzeszowie czynne od 6 czerwca

W sobotę, 6 czerwca w Rzeszowie dla mieszkańców otwierają się baseny "pod chmurką", kryte pływalnie - Delfin i Karpik oraz kąpielisko "Żwirownie".

- Jeżeli chodzi o odkryte baseny ROSiR to jednorazowo będzie mogło tam przebywać 150 osób. Bilety będzie można kupić tylko w kasach biletowych. Stojąc w kolejce po bilet każdy będzie musiał mieć założoną maseczkę oraz zachowywać odległość 2 metrów. Po wejściu na basen będzie można maseczki ściągnąć - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Basen otwarty w Rzeszowie: Ceny biletów

Ceny biletów na basen otwarty pozostają takie same jak w roku ubiegłym. Bilety (godz. 9-20) normalny - 12 zł, ulgowy - 8 zł, dzieci do lat 7 - 3 zł. Bilety (godz. 17-20) normalny - 9 zł, ulgowy - 4 zł.

Baseny kryte w Rzeszowie czynne także od 6 czerwca

- Na dwóch basenach krytych - Delfin i Karpik - wprowadzono limit 15 osób na jedno wejście. Te będą odbywać się co godzinę - dodaje Maciej Chłodnicki.

Na baseny kryte także wchodzimy w maseczkach. Ściągnąć je można dopiero w szatani. - Ceny w przypadku krytych pływalni również pozostają takie same w ubiegłym roku - słyszymy w rzeszowskim magistracie.

Czy możliwe są zajęcia grupowe na basenie?


Aerobik w basenie i inne zajęcia grupowe nie są wykluczone. Trzeba jednak ograniczyć liczebność grup i zachować odpowiednią odległość między ćwiczącymi.

Kąpielsko Żwirownia także rusza 6 czerwca

Na rzeszowskim kąpielisku "Żwirownia" jednorazowo będzie mogło przebywać 800 osób. Przed kasą biletową również obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Urzędnicy przyznają, że trudno będzie upilnować limit 800 osób. Jeśli ten limit zostanie przekroczony, trzeba będzie nosić maseczki.

Ceny biletów również w tym przypadku pozostają takie same jak w ubiegłym roku. "Żwirownia" będzie czynna w godz. od 10 do 18.

- W tym roku nie będzie czynna wypożyczalnia sprzętu wodnego - mówi Chłodnicki.

W sobotę w Rzeszowie otwierają baseny. Wszystko jest już gotowe
Posłuchaj, na czym polega badanie hormonów tarczycy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Kąpieliska na Podkarpaciu

Dodajmy, że już wkrótce rusza sezon na podkarpackich kąpieliskach, a tych bezpiecznych i monitorowanych przez sanepid jest kilka. Ich listę podawaliśmy w artykule poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE