W sobotę w Rzeszowie odbędzie się Piknik Wiedzy. Co w programie?

2022-10-13 16:41
W sobotę w Rzeszowie odbędzie się Piknik Wiedzy. Co w programie?
Autor: Pixabay.com

Już w najbliższą sobotę (15 października) startuje Piknik Wiedzy w Rzeszowie. To impreza zorganizowana z okazji 200-setnej rocznicy urodzin wielkiego konstruktora i wynalazcy Ignacego Łukasiewicza. Poniżej sprawdzamy, co w programie.

Piknik wiedzy to impreza organizowana z myślą o Ignacym Łukasiewiczu, który w tym roku obchodziłby swoje dwusetne urodziny. A kto jest inicjatorem wydarzenia? Za całość jest odpowiedzialny Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Co zaplanowano w programie?

Jak się okazuje uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Wśród nich znajdą się: edukacyjne animacje i seria warsztatów oraz eksperymenty i pokazy chemiczno-fizyczne. Będzie też symulator lotu szybowcem, łazik marsjański i bolid, który został skonstruowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej. W trakcie całej imprezy znajdzie się też coś dla łasuchów. Na liście poczęstunków jest wata cukrowa, popcorn oraz typowa wojskowa grochówka.

Piknik będzie niezwykłą w formule i odbiorze okazją do tego, aby spotkać się z różnymi dyscyplinami wiedzy w sposób taki, który jest najbardziej przystępny, a więc poprzez zabawę. We współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych wzbogacamy piknik o stoisko, które dedykowane jest dzieciom, młodzieży, ale myślę, że także sprawi radość dorosłym. Instytut podróżuje teraz z edukatorami, którzy pokazują możliwości sprzętu zakupionego w szkołach w ramach programu Laboratoria Przyszłości – powiedziała na dzisiejszej konferencji podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Wnętrze stworzone do odpoczynku

Piknik wiedzy – gdzie i kiedy?

Piknik wiedzy startuje już w najbliższą sobotę (15 października) na terenie Podkarpackiego Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej 15. Całość rozpocznie się już o 11 i potrwa do godziny 16. Więcej informacji oraz szczegółowy program znajdziecie na stronie rzeszow.uw.gov.pl. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE