W Rzeszowie staną kolejne parklety. Miasto wybrało dwie lokalizacje!

2022-07-06 15:40
W Rzeszowie staną kolejne parklety. Miasto wybrało dwie lokalizacje
Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

Przetarg na zakup parkletów został już ogłoszony. Wybrana w nim firma na dostarczenie i ustawienie miejskich mebli będzie miała 3 miesiące od momentu rozstrzygnięcia postępowania.

Parklety to nic innego, jak miejsca odpoczynku, złożone z ławek, stolików i donic z zielenią. Takie w Rzeszowie znaleźć można już na przykład na rzeszowskim Rynku czy na ul. Słowackiego, u zbiegu z ulicą Kościuszki. Jeszcze w tym miesiącu urzędnicy liczą, że uda się rozstrzygnąć przetarg ogłoszony na zakup kolejnych miejskich mebli. W jego ramach w mieście, w dwóch lokalizacjach - na ul. Grunwaldzkiej i Placu Farnym - pojawić ma się w sumie piętnaście ławek, dziesięć okrągłych stolików i ponad 40 donic.

Rodzeństwo jeży trafiło do lecznicy w Przemyślu

Gdzie dokładnie postawione zostaną parklety?

Powiększenie strefy przyjaznej pieszym Konrad Fijołek zapowiedział podczas ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej. Ta obietnica jest sukcesywnie wprowadzana w życie. (…) Na ul. Grunwaldzkiej parklety pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską, w sąsiedztwie studni. Na placu Farnym zaś - ławki i zieleń ustawione zajmą część placu sąsiadującą z wieżą Farną - informuje Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Jeśli plan urzędników się powiedzie i w pierwszym podejściu uda się wybrać firmę, która dostarczy i ustawi w mieście parklety- nowe miejskie meble pojawią się na Placu Farnym i ulicy Grunwaldzkiej w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE