W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego

2021-05-12 15:58
W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego
Autor: pixabay

W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego. Miasto już szuka firmy, która najpierw zaprojektuje, a później wybuduje tor rowerowy. Zainteresowani, swoje oferty mogą składać do 20 maja. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem umowę z wykonawcą miasto podpisze na początku czerwca.

W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe. Jeden z nich pojawi się przy ul. Starzyńskiego. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, na terenie rekreacyjnym – obok powstałego w ubiegłym roku boiska - planuje budowę pierwszego ogólnodostępnego toru typu pumptrack. Już na początku maja ma być ogłoszony przetarg na projekt i wykonanie tej inwestycji.

CZYTAJ TAKŻE: Europejski Stadion Kultury 2021: Wystąpi m.in. Zalewski, Grzeszczak, Grubson i Margaret! Kto jeszcze?

W Rzeszowie powstaną dwa tory rowerowe

- Tor będzie miał długość około 90 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony także w ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Inwestycja, realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, jest zadaniem, które wybrali mieszkańcy w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021.

Nie będzie to jedyny pumptrack w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego "Stali". Opracowywana jest już dokumentacja projektowa, jednak z racji tego, że pumptrack będzie się znajdował na terenach zalewowych, konieczne jest pozwolenie wodno-prawne. A to wydłuży procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego.

Rzeszów: Policyjna eskorta kobiety chorej na astmę

Czy rozpoznasz te gwiazdy po zdjęciu z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ta gwiazda? Znasz ją dobrze z telewizji, ale ma także talent wokalny:
Patrycja Kazadi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE