W Rzeszowie będzie nowa linia MPK! 57 obsłuży duże osiedle

i

Autor: Pixabay.com

W Rzeszowie będzie nowa linia MPK! 57 obsłuży duże osiedle

2020-12-31 10:48

Nowa linia zacznie kursować od lutego przyszłego roku. Do tego czasu ustalona będzie jej trasa, a mieszkańcy będą mogli dostać się do centrum, miasta linią nr 8 i 20.

Pogwizdów Nowy od północy zacznie funkcjonować jako nowe osiedle miasta Rzeszowa. W związku z włączeniem sołectwa w granice stolicy regionu Zarząd Transportu Miejskiego, po konsultacjach z mieszkańcami, wypuści na ulice nową linię nr 57. Jej trasa nie jest jeszcze znana.

Wiadomo jednak, że dla zapewnienia transportu z Pogwizdowa, od stycznia linia nr 8 będzie miała wydłużone kursy. Jak informuje Anna Kowalska, dyrektor rzeszowskiego ZTM-u- Będzie jeździć 3 pary kursów co pół godziny w godzinach szczytu i co godzinę mniej więcej od 9 do 13 oraz od 18 do końca dnia, kiedy linia nr 8 kończy swoje dzienne kursy. (…) W styczniu będziemy też obserwować natężenie ruchu na tej linii i jeśli będzie trzeba, będziemy ją wzmacniać.

Przez Myśliwską przejeżdżać będzie też linia nr 20. W związku z włączeniem Pogwizdowa Nowego w granice Rzeszowa, na terenie nowego osiedla wymienione zostaną też wiaty autobusowe. Te prace mają się zacząć już po 4-tym stycznia.

Jak dodaje Kowalska, mieszkańców Pogwizdowa, obowiązywać będą takie same zasady, jeśli chodzi o ulgi, jak mieszkańców Rzeszowa. Już od najbliższego poniedziałku, sprawy związane z komunikacją publiczną, będzie można załatwiać w tymczasowym Punkcie Obsługi Mieszkańców, mieszczącym się w budynku OSP Pogwizdów.

Posłuchaj, jak wygląda pierwsza pomoc przy skaleczeniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Praca wre na rzeszowskiej "Stali"

QUIZ. Herkules czy Herakles? Znacie greckich i rzymskich bogów?

Pytanie 1 z 15
Kim był Herkules (Herakles)?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE