Rzuciła cegłą w przejeżdżający samochód

i

Autor: Podkarpacka Policja

W Pakoszówce pijana kobieta rzuciła cegłą w jadący samochód. Grozi jej 7 lat więzienia

2022-10-10 15:44

Policjanci zatrzymali pijaną 45-latkę, która rzuciła cegłą w przejeżdżający samochód. Uderzenie uszkodziło maskę silnika. Kobieta usłyszała zarzuty umyślnego zniszczenia mienia. Podejrzana była już karana za podobne przestępstwa więc odpowie w warunkach recydywy.

Do wszystkiego doszło w piątek przed godz. 14 w miejscowości Pakoszówka w powiecie sanockim. Kobieta, która wyszła zza przystanku autobusowego nagle rzuciła cegłą w jadący samochód marki Opel. - W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa maska silnika. Wstępnie straty pokrzywdzony oszacował na kwotę około 1500 złotych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń - informuje policja. 

- Kierowca Opla zatrzymał kobietę i przekazał je w ręce policjantów. 45-latka była pijana. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie - dodają policjanci. 

„Nie zwrócę życia pana córce...”. Łzy rozpaczy na procesie kierowcy autobusu z Katowic

Kobieta usłyszała zarzuty 

Po wytrzeźwieniu kobieta została przesłuchana i usłyszała zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Tłumaczyła, że była zdenerwowana, bo żaden pojazd nie zatrzymał się jej na tzw. „stopa”.

45-latka była karana za podobne przestępstwa. Za swój czy odpowie w warunkach recydywy. Grozi jej kara do 7,5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie kobiety zadecyduje teraz sąd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE