POW. RZESZOWSKI: W domu miał nielegalną broń i amunicję. Nie miał na nią pozwolenia

i

Autor: Materiały prasowe/ KMP Rzeszów

W domu miał nielegalną broń i amunicję. Nie miał na nią pozwolenia

2022-04-07 13:10

Policjanci wezwani zostali do posesji na terenie jednej z podrzeszowskich miejscowości, po tym, jak gaszący tam pożar strażacy, w drewnianym stropie, natrafili na broń i amunicję. Jak się okazało mieszkaniec powiatu rzeszowskiego nie miał na nią pozwolenia. Mężczyzna został zatrzymany.

Na nielegalną broń i amunicję u 58-letniego najpierw natrafili strażacy. Ci wezwani zostali do pożaru domu, w którego stropie, bo ugaszeniu ognia, znaleźli przedmioty, których posiadanie wymaga specjalnego pozwolenia. O swoim znalezisku poinformowali mundurowych z Rzeszowa, którzy po przyjeździe na miejsce zabezpieczyli łącznie dwie jednostki broni długiej, pistolet, dwa rewolwery i 22 sztuki amunicji. Właściciel domu nie miał jednak pozwolenia na posiadanie broni, dlatego został zatrzymany.

CZYTAJ TAKŻE: SANOK: Wybił szybę, bo był zdenerwowany po kłótni z dziewczyną. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem

Mężczyzna przyznał się do posiadania broni

- Powołany w sprawie biegły potwierdził, że cztery zabezpieczone jednostki i amunicja, to broń w rozumieniu ustawy i na jej posiadanie wymagane jest pozwolenie. W przypadku jednego z rewolwerów, konieczne są szczegółowsze badania - informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Mężczyzna przyznał się, że broń należy do niego - został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Jego sprawą zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji 58-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dobra Aura w Rzeszowie. Podsumowanie eko kampanii

Quiz o autach PRL. Ile wiesz o samochodach z dawnych lat?

Pytanie 1 z 10
Radziecki GAZ M-20 Pobieda miał swój polski odpowiednik. Jakie to auto?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE