drogówka kontrola

i

Autor: Policja

W czasie kontroli użył fałszywego prawka. Tłumaczył, że przyszło mu pocztą

2022-02-09 14:39

Kłamstwo ma krótkie nogi. Przekonał się o tym 18-latek z gminy Dukla, który za kółko wsiał bez uprawnień za to z podrobionym prawkiem. Mężczyzna wpadł w czasie rutynowej kontroli drogowej. Uwagę mundurowych z Krosna przykuło prawko, którym posłużył się 18-latek. Blankiet nie miał żadnych hologramów czy wyczuwalnych wytłoczeń.

Wczoraj przed godz. 14, na ul. Karpackiej w Zręcinie, policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali osobowego volkswagena. - W trakcie kontroli, kierowca okazał dokument prawa jazdy, który wzbudził podejrzenie interweniujących funkcjonariuszy - informują krośnieńscy mundurowi. Blankiet nie miał żadnych hologramów, czy wyczuwalnych wytłoczeń. O tym, że jest to fałszywka potwierdził także policyjny system.

CZYTAJ TAKŻE: Autobus Ciepła po Rzeszowie będzie kursował do 15 marca. Gdzie go znajdziecie?

18-latek nie miał prawa jazdy

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 18-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył, że okazany podczas kontroli dokument otrzymał pocztą, w konsekwencji pomyślnego zaliczenia państwowego egzaminu na prawo jazdy - informują policjanci z Krosna.

Teraz 18-latka czekać będą słone konsekwencje takie jak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE