drogówka kontrola

i

Autor: Policja

W czasie kontroli użył fałszywego prawka. Tłumaczył, że przyszło mu pocztą

2022-02-09 14:39

Kłamstwo ma krótkie nogi. Przekonał się o tym 18-latek z gminy Dukla, który za kółko wsiał bez uprawnień za to z podrobionym prawkiem. Mężczyzna wpadł w czasie rutynowej kontroli drogowej. Uwagę mundurowych z Krosna przykuło prawko, którym posłużył się 18-latek. Blankiet nie miał żadnych hologramów czy wyczuwalnych wytłoczeń.

Wczoraj przed godz. 14, na ul. Karpackiej w Zręcinie, policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali osobowego volkswagena. - W trakcie kontroli, kierowca okazał dokument prawa jazdy, który wzbudził podejrzenie interweniujących funkcjonariuszy - informują krośnieńscy mundurowi. Blankiet nie miał żadnych hologramów, czy wyczuwalnych wytłoczeń. O tym, że jest to fałszywka potwierdził także policyjny system.

CZYTAJ TAKŻE: Autobus Ciepła po Rzeszowie będzie kursował do 15 marca. Gdzie go znajdziecie?

18-latek nie miał prawa jazdy

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 18-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył, że okazany podczas kontroli dokument otrzymał pocztą, w konsekwencji pomyślnego zaliczenia państwowego egzaminu na prawo jazdy - informują policjanci z Krosna.

Teraz 18-latka czekać będą słone konsekwencje takie jak sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!