Bieszczadzka fauna i flora potrafi zachwycić, ale też zaskoczyć. Zdecydowanie zrobiły to ostatnio bardzo charakterystyczne ślimaki, które pojawiły się na szlakach. Co jest w nich tak wyjątkowego? Wygląd… Bardzo nietypowy.

i

Autor: Eska

Bieszczady

W Bieszczadach pojawiły się… niebieskie ślimaki. Czy to już plaga?

2023-05-22 11:45

Bieszczadzka fauna i flora potrafi zachwycić, ale też zaskoczyć. Zdecydowanie zrobiły to ostatnio bardzo charakterystyczne ślimaki, które pojawiły się na szlakach. Co jest w nich tak wyjątkowego? Wygląd… Bardzo nietypowy.

Spis treści

  1. Niebieskie ślimaki w Bieszczadach - co to za gatunek?
  2. Niebieskie ślimaki - piękne?
  3. Niebieskie ślimaki nie tylko w Bieszczadach

Niebieskie ślimaki w Bieszczadach - co to za gatunek?

Jeśli pomyśleliście o tym, że mogą mieć ciekawą muszlę, jesteście w błędzie. Gatunek, o którym mowa, w ogóle jej nie posiada. To, co wyróżnia jego przedstawicieli, to kolor. W Bieszczadach pojawiły się niebieskie ślimaki. Są to przedstawiciele gatunku pomrów błękitny. Ich charakterystyczna barwa może przechodzić w odcienie niebieskiego, granatu, a nawet fioletu. Są dość spore – mogą mierzyć od 10 do nawet 14 cm długości! - co w zestawieniu z ich kolorem ciała, czyni je dość mocno widocznymi. Na szlaku nie da się ich pominąć!

Fotką jednego z przedstawicieli tego nietypowego gatunku podzielili się ostatnio na facebookowym profili leśnicy Nadleśnictwa Cisna.

Wyjątkowo ciekawy i przyciągający wzrok ślimak... Pomrów błękitny 😊 – możemy przeczytać w poście.

Niebieskie ślimaki - piękne?

Oczywiście pod wpisem na profilu nadleśnictwa nie zabrakło komentarzy, choć trudno znaleźć wśród nich zachwyty… Jak się okazuje, pomrów błękitny w gronie komentujących ma głównie anty-fanów.

„Choć piękny, ale ohydny. Tak jak jego kuzyni 🙂

Fuj!” – to tylko niektóre z komentarzy na profilu Nadleśnictwa Cisna.

Niebieskie ślimaki nie tylko w Bieszczadach

Co ciekawe niebieskie ślimaki pojawiły się w ostatnim czasie nie tylko w Bieszczadach. Turyści mogli je spotkać także na szlakach w Pieninach. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule: Niebieskie ślimaki można spotkać na górskich szlakach i nie tylko. Trwa prawdziwa inwazja! 

Ślimaki na warzywach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE