Używał cudzej karty płatniczej. Wpadł, bo zgubił przywłaszczony portfel

i

Autor: pixabay.com

Używał cudzej karty płatniczej. Wpadł, bo zgubił przywłaszczony portfel

2023-02-13 14:49

Nawet do 15 lat więzienia grozi 51-letniemu mężczyźnie, który posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Kupował alkohol i papierosy o wartości 550 złotych. Postawiono mu 11 zarzutów popełnienia przestępstw kradzieży i włamania. O jego losie zdecyduje sąd.

Cudzą kartą płacił za alkohol i papierosy

W ubiegłym tygodniu do policjantów z Baranowa Sandomierskiego zgłosiła się kobieta, która znalazła damski portfel. W środku były dokumenty i karta płatnicza. Funkcjonariusze dzięki prowadzonym czynnościom ustalili właścicielkę portfela, którą była 62-letnia mieszkanka gminy Baranów Sandomierski. Śledczy odkryli, że od 2 lutego ktoś kilkukrotnie posłużył się kartą, płacąc w sklepach i na stacjach paliw za papierosy i alkohol. Tożsamość sprawcy udało się szybko ustalić. Okazał się nim 51-letni mężczyzna, notowany w przeszłości. Trafił on do policyjnej izby zatrzymań.

Grozi mu do 15 lat więzienia

W toku sprawy policjanci ustalili, że mężczyzna przywłaszczoną kartą dokonał dziesięciu transakcji, na łączną kwotę około 550 zł, a następnie zgubił portfel. Postawiono mu 11 zarzutów popełnionego przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Podejrzany przyznał się do winy. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Prokurator w oparciu o zebrany materiał dowodowy zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz sprawca odpowie przed sądem. Grozi mu kara od roku do 15 lat więzienia.

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu swojej karty płatniczej. Na bieżąco kontrolujmy stan konta, a w przypadku pojawienia się w transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformujmy o tym placówkę bankową oraz zastrzeżmy swoją kartę płatniczą – apelują policjanci.

Młody kierowca przeciął rondo i doprowadził do kolizji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE