Uwielbiasz ryk silnika i zapach benzyny? Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe cały czas szuka uczniów

i

Autor: Pixabay

Uwielbiasz ryk silnika i zapach benzyny? Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe cały czas szuka uczniów

2022-01-08 11:50

Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe rozgląda się za młodymi uczniami, którzy chcieliby w przyszłość ścigać się na najpopularniejszych żużlowych stadionach. Towarzystwo zaznacza, że szukają przede wszystkim chłopców między 11 i 14 rokiem życia. Co ważne, wszyscy, którzy chcą zostać następcami Tomasza Golloba lub Bartosza Zmarzlika będą mogli spróbować swoich sił w tym ciężkim sporcie zupełnie za darmo.

Trenerzy Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego od razu zaznaczają, że nie każdy kto zdecyduje się na próbę swoich sił w tym sporcie może zostać w przyszłości Mistrzem Świata.

- Nie możemy zagwarantować, że Twoje dziecko zostanie Mistrzem Świata, lecz możemy pomóc w realizacji niezapomnianej przygody, która może potoczyć się pięknym żużlowym torem, ale również rozwój psycho-fizyczny i radość ze spełniania się jako młody człowiek, miłośnik sportu żużlowego! - czytamy na stronie klubu.

Żużel jest drogim sportem, ale dzieci, które przyjdą na trening mogą spróbować swoich sił za darmo za darmo. - Zapewniamy bezpłatne treningi, w tym środki ochrony osobistej, profesjonalną opiekę trenera oraz motocykl – czytamy na stronie klubu.

Nabór do szkółki żużlowej prowadzony jest nieprzerwanie przez cały rok kalendarzowy. Trenerzy szukają przede wszystkim chłopców w wieku 11-14 lat. Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do trenera, do biura klubu lub pod numerem telefonu 508 978 023.

Jak wygląda proces szkolenia?

Od zgłoszenia się do niezbędnej licencji pozwalającej na start w zawodach daleka droga.

  • ZGŁOSZENIE

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do szkółki żużlowej bezpośrednio do trenera, do biura klubu lub pod numerem telefonu 508 978 023. Odbiór niezbędnych dokumentów, uprawniających do rozpoczęcia szkolenia w szkółce (m.in. zgoda rodziców/opiekunów prawnych, skierowanie na badania lekarskie)

  • BADANIA LEKARSKIE

Kolejnym niezbędnym krokiem w etapie zgłoszenia jest wykonanie badań lekarskich, które wykonywane są standardowo w każdej dyscyplinie sportowej. Po wykonaniu należy dostarczyć badania lekarskie, jak i inne dokumenty konieczne do rozpoczęcia treningów w szkółce żużlowej, które otrzymacie po skontaktowaniu się z klubem.

  • TRENINGI

Treningi odbywają się w kilku formach. Oczywiście jedną z form jest trening na torze, który w zależności od warunków pogodowych odbywa się 2 razy w tygodniu na torze przy ulicy Hetmańskiej 69. Kolejną formą, jest trening w formie nauki obsługi sprzętu, zasad sportu żużlowego oraz zachowania podczas różnego typu sytuacji podczas jazdy czy samych zawodów żużlowych. Poza sezonem przeprowadzane są treningi ogólnorozwojowe w hali sportowej, siłowni, fitness itp.

  •  EGZAMIN NA LICENCJĘ “Ż”

Podejście do egzaminu na certyfikat żużlowca odbywa się zazwyczaj 2-3 lata po rozpoczęciu treningów, lecz jak wiadomo, wszystko zależy od tempa, z jakim dany adept uczy się jazdy na żużlu oraz indywidualnych predyspozycji. Egzamin składa się z części praktycznej (jazda indywidualna na czas oraz wyścig w czterech), a także części teoretycznej (test pisemny ze znajomości regulaminu sportu żużlowego, budowy motocykla itp.).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE