Quiz ze znaków drogowych w Polsce. Jak dobrym jesteś kierowcą? Sprawdź!

i

Autor: Fot. Pixabay.com

QUIZ

Uważasz się za dobrego kierowcę? Z tym quizem ze znaków drogowych poradzisz sobie bez problemu! Sprawdź się

2024-02-23 14:37

Quiz o znakach drogowych pomoże ci sprawdzić, czy jesteś dobrym kierowcą. Do bycianim nie wystarczy dobrze czuć się za kierownicą i mieć wypracowane umiejętności manualne. Istotna jest wiedza na temat przepisów ruchu drogowego. Musisz znać znaki drogowe, które wielokrotnie mogą przyprawiać o ból głowy. Sądzisz, że jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy znasz te znaki drogowe i czy wiesz, co one oznaczają!

Quiz. Znaki drogowe w Polsce

Czy istnieje kierowca, który zna wszystkie znaki drogowe? Trudno w to uwierzyć, jednak każdy kto siada za kierownicą powinien znać chociażby te podstawowe. W Polsce rozróżniamy znaki drogowe na dwa sposoby: pionowe i poziomie. Każdy kierowca z pewnością wie też, że na polskich drogach zobaczymy oznaczenia: ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne, a także tak zwane drogowskazy.

ZOBACZ: Quiz. Czarne tablice rejestracyjne z PRL-u. Potrafisz je dopasować do miast?

Quiz ze znaków drogowych w Polsce

Sądzisz, że jesteś dobrym kierowcą? Jeżeli tak, to z pewnością nie masz problemu z rozpoznaniem znaków drogowych. Sprawdź się w naszym quizie i potwierdź swoje przekonanie, albo nadrób zaległości zanim znów siądziesz za kierownicą.

Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?

Pytanie 1 z 12
Ten znak oznacza, że obowiązuje:
Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?
10-letni Dominik zginął przed swoim domem
Listen on Spreaker.