Uważaj przy kasie w Biedronce! Przez ten przycisk możesz zapłacić za dużo

i

Autor: Eska

Uważaj przy kasie w Biedronce! Przez ten przycisk możesz zapłacić za dużo

2023-02-03 15:58

Odrobina nieuwagi i możesz przeoczyć źle naliczoną cenę! Wszystko przez pośpiech i... ukryty przycisk na wadze przy kasie samoobsługowej. Korzystanie z tej opcji pozwoli ci uniknąć wpadki podczas ważenia produktów!

Nie jest tajemnicą, że sklepy sięgają po najróżniejsze metody, które mają zwiększać sprzedaż. Jeśli pomyśleliście o promocjach, macie oczywiście rację, jednak jest to tylko jedno z narzędzi, które wykorzystują supermarkety. Nierzadko podstawą do ich działania jest nieuwaga bądź nieświadomość klientów robiących zakupy. Dokładnie te mechanizmy wykorzystane mogą zostać przy kasowaniu produktów w kasach samoobsługowych. Jest to sytuacja, w której łatwo o rozkojarzenie i nieuwagę, a to może doprowadzić do przeoczenia ważnego szczegółu. Chodzi o wagę kasowanych produktów. Jeśli urządzenie jest źle ustawione, zapłacisz więcej!

Uważaj przy kasie w Biedronce! Przez ten przycisk możesz zapłacić za dużo

i

Autor: Eska

Ukryty przycisk przy wadze w Biedronce

Co trzeba zrobić, by uchronić się przed taką sytuacją? Warto dowiedzieć się, w który miejscu znajduje się przycisk tary na wadze przy kasie. Czasem może ona być źle ustawiona. Oznacza to, że ważone produkty mogą zostać potraktowane, jako cięższe. Przełoży się to oczywiście na cenę, jaką ostatecznie zapłacimy – będzie wyższa.

Przycisk tary znajduje się po prawej stronie kas samoobsługowych, poniżej monitora. Nie jest on wyeksponowany i zdecydowanie nietrudno go całkowicie pominąć. Korzystanie z niego powinno być standardową czynnością przed zważeniem poszczególnych produktów. Pozwoli to na uniknięcie pomyłek i być może zachowanie w portfelu kilku złotych.

Zakupy w niemieckich sklepach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE