QUIZ. Uliczne rymowanki z PRL-u. Te teksty znają już tylko dorośli [QUIZ]

i

Autor: Fot. Pexels.com

PRL

QUIZ. Uliczne rymowanki z PRL-u. Te teksty znają już tylko dorośli [QUIZ]

2023-12-04 14:27

Przenieśmy się do dzieciństwa w czasach PRL-u! W tamtych latach wyliczanki i rymowanki były nieodłącznym elementem zabawy na ulicach i podwórkach. Te znane teksty towarzyszyły nam w wyborze uczestników gier i wspólnych przygód. Czy pamiętasz jeszcze te słowa? Nasz quiz przeniesie cię do czasów PRL, gdzie będziesz miał za zadanie dokończyć rymowanki.

QUIZ Rymowanki z czasów PRL

Witajcie w naszym PRL-owym quizie, gdzie razem przeniesiemy się do tamtych czasów i przywołamy dawne rymowanki oraz wyliczanki, które kolorowały nasze dzieciństwo. Wyliczanki to nic innego jak dziecięce wierszyki, które pełniły rolę rymowanych instrukcji do zabawy. Ciekawym zjawiskiem jest to, że wiele z tych popularnych rymowanek właśnie w tamtych czasach w PRL-u zyskało na popularności. Na podwórku, przy trzepaku, czy na szkolnych przerwach, te magiczne słowa towarzyszyły nam, kiedy wybieraliśmy kolejnych uczestników do wspólnej zabawy. Pamiętacie te kultowe wyliczanki?

O dziwo, wiele z tych rymowanek przetrwało do dziś, choć czasem słowa były lekko modyfikowane, aby pasować do danej sytuacji. W naszym quizie chcemy przywołać te wspomnienia, sprawdzając, czy pamiętacie te teksty, które kiedyś towarzyszyły wam w chwilach beztroskiej zabawy. Czy odnajdziecie w sobie tę sentymentalną nutkę i uzupełnicie te wyliczanki? Przygotujcie się na wyzwanie i zdobądź maximum punktów. A swoim wynikiem pochwal się w komentarzu!

Zobacz też naszą galerię pod quizem: Komunijne prezenty rodem z PRL. Za tym szalały dzieciaki!

QUIZ: Sprawdź ile rymowanek z czasów PRL pamiętasz

Pytanie 1 z 15
Palec pod budkę bo za minutkę..

Komunijne prezenty rodem z PRL. Za tym szalały dzieciaki!

Najlepsze komedie PRL. Historyk recenzuje. Historia z Koprem
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE