Ul. Matysowska w Rzeszowie gotowa. Remont kosztował prawie 11 mln zł

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Ul. Matysowska w Rzeszowie gotowa. Remont kosztował prawie 11 mln zł

2022-12-02 14:37

Miasto oddało kierowcom trasę na południu Rzeszowa od skrzyżowania z ul. Wichrową do Pienińskiej, przy tym poszerzono ją do sześciu metrów, przebudowano rury biegnące pod asfaltem, a wzdłuż drogi ustawiono ponad 70 słupów z ledowym oświetleniem.

- Konieczność przebudowy tej drogi była zgłaszana przez mieszkańców Matysówki już od pierwszych rozmów, które prowadziliśmy w sprawie przyłączenia tej miejscowości do Rzeszowa. Zwracano uwagę na brak chodnika, na to, że sama droga jest wąska i wymaga poszerzenia. Udało się te postulaty zrealizować – mówił prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Rozbudową objęty został odcinek ulicy o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej. Droga została poszerzona do sześciu metrów, powstał chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu posiada balustrady.

Ul. Matysowska gotowa. Nowy chodnik

Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy. Wzdłuż wyremontowanej ulicy zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi. Koszt rozbudowy ul. Matysowskiej to prawie 11 mln zł.

- Widzę jak bardzo poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców, przede wszystkim dzieci, które teraz w drodze do szkoły korzystają z chodnika, którego przed rozbudową tu nie było – podkreślała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE