Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież

i

Autor: Podkarpacka Policja

Ukradli koparkę i elektronarzędzia z prywatnej posesji. Złodzieje w rękach policji

2022-10-03 15:15

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież koparki i elektronarzędzi. Złodzieje włamali się na prywatną posesję, skąd skradli sprzęt budowlany o łącznej wartości ponad 100 tys. zł. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło na początku września na jednej z posesji w Lutoryżu. - Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, a na miejscu przeprowadzili oględziny. Nad ustaleniem sprawców pracowali również funkcjonariusze z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy – podała w informacji prasowej policja. Mundurowi wytypowali podejrzanych.

- W ubiegłym tygodniu zatrzymali pierwszego z nich, 29-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Dzień później na terenie powiatu łańcuckiego odnaleźli koparkę i część narzędzi – czytamy w policyjnej notatce.

Nie żyje Jerzy Urban. Zmarł w wieku 89 lat

Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im 10 lat więzienia 

Policjanci ustalili, że sprzęt ukrył drugi z podejrzewanych mężczyzn, który został zatrzymany kilka dni temu.

- To również mieszkaniec powiatu rzeszowskiego w wieku 28 lat. Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem – napisali policjanci.

Obaj mężczyźni mają dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Za kradzież z włamaniem podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE