Uczniowie z Jasła znają się na ubezpieczeniach jak nikt inny na Podkarpaciu. Teraz czas na ogólnopolski finał

i

Autor: Pixabay

Uczniowie z Jasła znów najlepsi w województwie! Teraz czas na ogólnopolski finał

2022-02-09 15:05

Ponownie okazali się najlepsi w województwie. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle nie dali szans swoim rówieśnikom z Podkarpacia i kolejny raz wygrali olimpiadę pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” i teraz będą reprezentowali nasz region w ogólnopolskim finale konkursu organizowanego przez zakład ubezpieczeń społecznych.

ZUS od wielu lat organizuje w szkołach ponadpodstawowych „Lekcje z ZUS”. - To projekt edukacyjny, którego celem jest nauczanie o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach i obowiązkach przedsiębiorców. Co roku „Lekcjom” towarzyszy konkurs dla uczniów pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” - tłumaczy Wojciech Dyląg, rzecznik podkarpackiego ZUS-u. Konkurs ma status Olimpiady. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, jako jedna z 17 szkół w Polsce, weszła do ogólnopolskiego finału Olimpiady. W tym roku szkolnym, uczniowie tej szkoły byli najlepsi spośród 57 podkarpackich szkół ponadpodstawowych biorących udział w Olimpiadzie.

CZYTAJ TAKŻE: Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny!

Teraz czas na ogólnopolski finał i walkę o indeksy na studia

Ogólnopolski finał olimpiady zaplanowany jest na 8 kwietnia. Warto wspomnieć, że uczniowie z ZS nr 4 w Jaśle, także w ubiegłym roku byli najlepsi na Podkarpaciu. Laureaci poziomu ogólnopolskiego konkursu mogą liczyć na indeksy lub dodatkowe punkty w rekrutacji na uczelnie wyższe, m.in. na Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Okradli strażaków, którzy zbierają pieniądze na nowy wóz strażacki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE