uchwyt strachu

i

Autor: pexels.com Uchwyt strachu w samochodzie. Do czego służą „cykorłapki”?

Ciekawostki

Uchwyt strachu w samochodzie. Do czego służą „cykorłapki”?

2023-09-28 11:27

Zarówno najnowsze samochody, jak również te trochę starsze, mają sporo elementów, które powinny uprzyjemnić nam jazdę, a co ważniejsze, sprawić, by stała się bezpieczna. Jednym z nich jest tak zwany uchwyt strachu. Wiecie, do czego służy?

Spis treści

  1. Do czego służą "cykorłapki"?
  2. Uchwyty nad drzwiami samochodu. W czym mają nam pomóc?

Do czego służą "cykorłapki"?

Jeżdżąc samochodem na pewno zauważyliście niewielki uchwyt nad drzwiami. Niektórzy pasażerowie trzymają go w czasie jazdy. Zwykło się mówić, że to uchwyt strachu, ponieważ używamy go w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni umiejętności kierowcy. Nie jest to do końca prawdą. Cel montowania tego uchwytu w samochodach jest nieco inny.

Uchwyty nad drzwiami samochodu. W czym mają nam pomóc?

Wiele rozwiązań stosowanych w samochodach pojawiało się i po jakimś czasie znikało. Uchwyty nad drzwiami są jednak z nami obecne przez wiele lat i nic nie wskazuje na to, że miałyby zostać wycofane. W niektórych samochodach montowane są przy czterech fotelach, a w innych wszędzie oprócz miejsca kierowcy. Nie zmienia to jednak faktu, że niezależnie od marki auta, uchwyt służy do tego samego. Według założeń producentów, ma on pomagać szczególnie osobom starszym i kobietom w ciąży, przy wejściu do samochodu. I faktycznie możemy zauważyć, że niektórzy ułatwiają sobie wejście do auta właśnie za pomocą tego uchwytu.

Uchwyty montowane na tylnych siedzeniach mogą także posłużyć do innych przydatnych rzeczy. Niektóre osoby używają je do przewiezienia garnituru lub innej odzieży. Jeśli zawiesimy wieszak na uchwycie, możemy uniknąć zniszczenia i wygniecenia materiału.

ZOBACZ: TAKIMI SAMOCHODAMI JEŻDŻĄ POLSCY SIATKARZE

Pchał samochód "pod prąd". W kieszeni miał narkotyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE