Rankingi

Tutaj na Podkarpaciu żyją najzdrowsi mieszkańcy. Sprawdź listę powiatów

2023-05-04 15:39

Jeżeli uznamy, że miarą zdrowia jest długość życia, województwo Podkarpacie może się pochwalić wyjątkową zdrowotnością mieszkańców. W badaniu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH wskazującego 25 powiatów z najdłuższą średnią życia w Polsce znalazło się sporo regionów naszego województwa.

Zgodnie z danymi przedstawionymi w raporcie, mężczyźni w latach 2020-21 żyli najdłużej w południowej oraz środkowo-zachodniej Polsce. Ich średnia wieku dla tych rejonów wynosi od 73 do 78 lat. Dla porównania najkrócej polscy mężczyźni żyli w tych latach na zachodnich i wschodnich krańcach Polski oraz w powiatach w centrum kraju. Średni wiek wynosi tu dla nich od 68 do 70 lat. Wśród dwudziestu pięciu powiatów, które ukazują miejsca w Polsce, gdzie mieszkańcy żyją najdłużej znalazło się dużo regionów z Podkarpacia, zarówno jeżeli chodzi o mężczyzn, jak i o kobiety. Zobaczcie, gdzie w województwie podkarpackich żyje się najdłużej!

Zima wróciła na Podkarpacie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE