Trzynasta, czternasta emerytura i podwójna waloryzacja. D. Tusk składa obietnice emerytom

i

Autor: PAP/Przemysław Piątkowski

Wybory 2023

Trzynasta, czternasta emerytura i podwójna waloryzacja. D. Tusk składa obietnice emerytom

2023-09-24 12:59

Kwota wolna 60 tys. zł, czyli zniesienie podatku dla emerytów i emerytek, nie oznacza, że nie będzie "trzynastki" i "czternastki"; nasza propozycja dotyczy też dwukrotnego w ciągu roku waloryzowania emerytur, jeśli inflacja przekracza 5 proc. - powiedział w Mińsku Mazowieckim, szef PO Donald Tusk.

Donald Tusk składa obietnicę emerytom

Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Mińska Mazowieckiego lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przypomniał, że jeden ze stu konkretów na sto dni zakłada wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 60 tys. zł. Tusk zaznaczył, że wprowadzenie tej kwoty będzie oznaczać, że zdecydowana większość emerytów nie będzie płacić podatku od emerytury. Zwrócił uwagę, że jednak nie skorzystają z tego, ci którzy mają najniższe emerytury, bo te osoby już dzisiaj nie płacą podatku.

Kwota wolna 60 tys. zł, czyli zniesienie podatku dla emerytów i emerytek nie oznacza, że nie będzie „trzynastki” i „czternastki”. (...). Nie idziemy do tych wyborów, nie mam ambicji wygrania tych wyborów, po to, żeby komuś coś zabrać (...). 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku to nadal oznacza także „trzynastkę” i „czternastkę" - podkreślił szef PO.

ZOBACZ: Działacze Konfederacji zostali zaatakowani w Mielcu. Mężczyzna pluł i groził

Dwukrotna waloryzacja emerytur w ciągu roku

Zwrócił uwagę, że inflacja jest co prawda niższa, ale to oznacza, że ceny nadal rosną, tylko nie tak szybko jak w czasie tych "najbardziej tragicznych miesięcy". 

Więc nasza propozycja dotyczy także dwukrotnego w ciągu roku waloryzowania każdej emerytury, jeśli inflacja przekracza 5 proc. I to ma szczególne znaczenie właśnie dla tych najniżej uposażonych, bo dla nich te ceny w sklepach są najbardziej zabójcze - powiedział Tusk.

Dorota Stalińska: Kobiety po 50-tce też są potrzebne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE