„Trzeźwy poranek” na Podkarpaciu. Zatrzymano ponad 20 kierowców!

i

Autor: pixabay

„Trzeźwy poranek” na Podkarpaciu. Zatrzymano ponad 20 kierowców!

2023-01-03 9:18

Pierwszy poniedziałek 2023 roku przyniósł na Podkarpaciu serię policyjnych kontroli w ramach „Trzeźwego poranka”. W ciągu kilku godzin trwania akcji skontrolowanych zostało ponad 18 tys. kierowców. Niestety, nie wszyscy byli trzeźwi. Wzmożone kontrole wykazały, że aż 22 kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

W poniedziałkowy poranek 2 stycznia na ulice Podkarpacie wyruszyli wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości policjanci. Funkcjonariusze prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach, głównie poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W trakcie akcji policjanci skontrolowali w sumie 18 174 kierowców. Podczas prowadzonych działań ujawniono 22 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 10 kierujących badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 12 odpowie za wykroczenie.

Podkarpacka policja przestrzega, by wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może opóźniać reakcję i osłabiać koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem stwarzają niebezpieczeństwo zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE