Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

i

Autor: Pixabay / manfredrichter Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

2022-02-02 9:29

Na drogach Podkarpacia w środę panują trudne warunki do jazdy. "Opady śniegu, śliska i mokra nawierzchnia utrudniają kierowcom jazdę" – powiedziała rzeczniczka podkarpackiej policji podinspektor Marta Tabasz-Rygiel. Od rana na podkarpackich drogach policjanci interweniują głównie przy niegroźnych zdarzeniach.

- Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków – mówiła. Jak zaznaczyła rzeczniczka, pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. - Śliska nawierzchnia, mgły, opady śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża – wyjaśniła Tabasz-Rygiel.

CZYTAJ TAKŻE: TARNOBRZEG: Pijany kierowca chciał zawieźć dzieci na ferie. Miał blisko promil alkoholu

Podkreśliła, że "ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu". "Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, które powinni wykonać kierowcy" – dodała rzeczniczka.

Policja przypomina także o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym. Od rana w środę na podkarpackich drogach policjanci interweniują głównie przy niegroźnych zdarzeniach; nikt nie został poważnie ranny

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE