Transport maszyny TBM przez Podkarpacie. W weekend potężne utrudnienia w ruchu

2022-11-25 15:51
Transport maszyny TBM. W weekend potężne utrudnienia w ruchu
Autor: Fot. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Na razie konwój stacjonuje na S19 na MOP w Bukowej, ale z nocy z soboty na niedzielę ruszy w stronę Rudnika nad Sanem, później przejedzie przez Nisko i ponownie wjedzie na S19 w kierunku Rzeszowa. Kierowcy z Podkarpacia muszą przygotować się na duże utrudnienia w ruchu.

W sobotę o godz 22:00 konwój ruszy z MOP Bukowa na S19. Następnie, na węźle Rudnik nad Sanem, zjedzie na drogę krajową nr 77 w kierunku Niska. Wówczas nastąpią czasowe zamknięcia dróg. Będą to kolejno: DK77 od węzła Rudnik nad Sanem do skrzyżowania z DW878, odcinek DW 878 pomiędzy DK77 a ul. Wolności w Nisku oraz w Nisku ul. Lubelska, Wolności, PCK i Rzeszowska. Utrudnienia potrwają do godz. 2:00.

– Następnie kolumna będzie się poruszała DW878. Na czas jej przejazdu, odcinek DW878 od skrzyżowania z ul. Rzeszowską w Nisku do węzła Łowisko na S19 będzie dla kierunku Rzeszów - Lublin, zamknięty dla ruchu – informuje Joanna Rarus, rzecznik GDDKiA w Rzeszowie.

Dla kierunku Lublin – Rzeszów nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany. Około godziny 3:00, na skrzyżowaniu DW878 z S19 (węzeł Nisko), planowane są całkowite zamknięcia zarówno DW878, jak i S19. Utrudnienia potrwają ok. 30 minut.

Około godziny 5:00 kolumna wjedzie na węzeł Łowisko (S19). Wtedy zamknięta dla ruchu zostanie droga ekspresowa na odcinku od węzła Łowisko do węzła Sokołów Małopolski Północ. Dalej drogą ekspresową dojedzie do MOP Kamień, gdzie zaplanowano postój.

Transport maszyny TBM. Utrudnienia niedziela i poniedziałek

27 listopada (niedziela) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Kamień, będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rzeszów Wschód, konwój zjedzie na autostradę A4 w kierunku Krakowa.

– Do węzła Rzeszów Zachód będzie poruszał się A4, jadąc pod prąd. Na węźle Rzeszów Zachód transport wjedzie na drogę ekspresową S19, którą dotrze do węzła Rzeszów Południe, gdzie zaplanowano postój – tłumaczy Rarus.

Ruch pojazdów w kierunku Lublina od węzła Sokołów Małopolski Północ będzie odbywał się bez utrudnień. Kierowcy będą korzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 878.

– Co istotne, kierowcy jadący S19 z kierunku Lublina, którzy dalej będą chcieli podróżować autostradą A4 w kierunku Krakowa, muszą kierować się na węzły Rzeszów Północ lub Rzeszów Zachód. Natomiast kierowcy, którzy będą chcieli jechać autostradą w kierunku Korczowej, muszą kierować się na węzeł Łańcut – mówi Rarus.

Ok. godz. 00:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rzeszów Wschód na autostradę A4. Wówczas nastąpi czasowe zamknięcie A4 w kierunku Korczowej pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód a Rzeszów Wschód, gdyż kolumna poruszała się będzie autostradą A4, jadąc jezdnią pod prąd. Utrudnienia potrwają do godz. 2:30.

Ok. godziny 2:30 kolumna wjedzie poprzez węzeł Rzeszów Zachód na drogę ekspresową S19, gdzie dotrze do węzła Rzeszów Południe. Tam, na odcinku wyłączonym z ruchu, zaplanowano postój.

Najlepsze świąteczne piosenki. Dzięki nim poczujesz magię świąt
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE