Wydarzenia

Traktor wykręcony na drugą stronę. Musisz zobaczyć, jak ze zderzenia wyszedł golf

2023-04-21 13:06

Samochód osobowy został całkowicie skasowany od przodu. Ciągnik wykręciło na druga stronę. Oto efekty środowego wypadku Białobrzegach, gdzie na jednej z dróg zderzyły się ze sobą golf i ciągnik rolniczy.

Do wypadku doszło w środę 19 kwietnia koło godziny 18.00 na odcinku drogi powiatowej Czarna-Laszczyny. W kierunku Bud Łańcuckich ciągnikiem rolniczym jechał 74-letni mieszkaniec Białobrzeg. Tuż za nim znajdował się 54-letni kierowca osobowego Volkswagena. Mężczyzna w pewnej chwili postanowił wyprzedzić znajdujący się przed nim traktor.

Wcześniej jednak ciągnik zaczął skręcać w lewo. Kierowca osobówki nie zauważył tego manewru i wjechał z impetem w ciągnik. Siła uderzenia była tak duża, że traktor dosłownie złamał się w pół.

74-latek trafił do szpitala. Z relacji przekazanej przez policje wynika, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku pracowali mundurowi. Wykonali szczegółowe oględziny, sporządzili również dokumentację, która ma pomóc w dokładnym ustaleniu okoliczności wypadku.

Pamiętajcie, podczas jazdy jakąkolwiek trasą zawsze warto mieć "oczy dookoła głowy". Jedna chwili nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Policjanci apelują jednocześnie o dostosowywanie prędkości do znaków oraz warunków panujących na drodze.

Warto przypomnieć też o przestrzeganiu limitów prędkości:

- w terenie zabudowanym do 50 km/h

- poza terenem zabudowanym do 90 km/h

- w przypadku drogi ekspresowej dwujezdniowej do 120 km/h.

Lekcje z Misiem Adwokatem w podkarpackich szkołach
Potężny wybuch gazu w Sędzińcu pod Piłą
Śmiertelny wypadek na autostradzie A2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE