Policja radiowóz

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny wypadek w Wiązownicy koło Jarosławia. Zginęła kobieta

2023-02-04 14:17

W sobotę w Wiązownicy k. Jarosławia w zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęła 77-letnia kobieta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z innych pojazdem.

Jak poinformowała Dominika Kopeć z zespołu prasowego podkarpackiej policji, do wypadku doszło w Wiązownicy w powiecie jarosławskim.

"Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierująca fiatem seicento 77-latka, jadąc drogą wojewódzką nr 870 w kierunku Jarosławia, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki mazda” – powiedziała Kopeć.

Pomimo udzielonej natychmiast pomocy, 77-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego, zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Jak dodała Kopeć, kierujący mazdą, 42-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, był trzeźwy.

"Policjanci, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady, które pozwolą na wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia" – powiedziała Kopeć.

Na Podkarpackich drogach panują trudne warunki. Jazdę kierowcom utrudnia wiatr i zalegające na jezdni błoto pośniegowe.

Jak zaznaczyła Kopeć, w regionie, oprócz wypadku w Wiązownicy, nie doszło do poważniejszych zdarzeń na drogach. Dodała, że wydarzyło się kilkanaście kolizji, najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków oraz niezachowanie dystansu od poprzedzających pojazdów.

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Nowy test dla mistrzów. Jest jeszcze trudniej

Pytanie 1 z 10
Oberżyna to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE