Tour de Pologne wraca na Podkarpacie! Aż trzy etapy w naszym województwie

i

Autor: Pixabay

Tour de Pologne wraca na Podkarpacie! Aż trzy etapy w naszym województwie

2021-11-29 15:12

Były plotki, domysły, podejrzenia – teraz już wszystko jasne. W przyszłym roku, po raz kolejny będziemy gościć w naszym województwie wyścig kolarski Tour de Pologne. Tym razem kolarze będą jechać, aż w trzech etapach przez Podkarpacie! To zasługa kibiców, tworzących fantastyczną atmosferę podczas poprzedniej edycji wyścigu.

W planach są aż trzy etapy w naszym regionie. Najpierw najlepsi kolarze pojawią się w naszym województwie 1 sierpnia przyszłego roku. Wtedy zawodnicy będą finiszować w Przemyślu, a po drodze miną Jarosław, Radymno, Wiązownicę i Pruchnik. Start tego etapu będzie w Kraśniku, a do Przemyśla przyjadą z 230 kilometrami na licznikach. Dzień później czołówka światowego kolarstwa w ramach 4. etapu trasę zacznie w Lesku i przejedzie przez Bieszczady dokładnie 177 km. Meta tej części Touru zaplanowana jest w Sanoku. Następnego dnia zawodnicy muszą się nastawić na przejechanie ponad 200 km po wymagającej trasie z Łańcuta z metą Rzeszowa.

Kto wie? Być może tak duża ilość etapów na Podkarpaciu to także duża zasługa kibiców, których po tegorocznej edycji bardzo chwalił Czesław Lang.

- To wspaniały region, bardzo nam się tutaj podobało. Niezapomniane chwile przeżyliśmy w Przemyślu. Tysiące turystów, wspaniała atmosfera. No i ta meta na Kopcu Tatarskim, która przejdzie do historii wyścigu. Pięknie było też w innych miejscach Podkarpacia – mówił niedawno na podsumowaniu ostatniej edycji Touru dyrektor generalny wyścigu.

Przyszłoroczny Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca w Kielcach i zakończy 5 sierpnia w Krakowie i będzie to 79 edycja wyścigu.

CZYTAJ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Ważna wygrana Apklan Resovii. Piękna bramka Hebla i obroniona „jedenastka” Pindrocha

Tour de Pologne 2022: trasa wyścigu

  • 30.07., 1. etap, Kielce - Lublin (221 km)
  • 31.07., 2. etap, Chełm - Zamość (204 km)
  • 1.08., 3. etap, Kraśnik - Przemyśl (230 km)
  • 2.08., 4. etap, Lesko - Sanok (177 km)
  • 3.08., 5. etap, Łańcut - Rzeszów (205 km)
  • 4.08., 6. etap, Szaflary - Bukovina Resort (jazda ind. na czas, 15,4 km)
  • 5.08., 7. etap, Skawina - Kraków (175 km)
Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE