Tour de Pologne 2021 na Podkarpaciu. Znamy już pierwsze miejscowości, przez które przejadą kolarze [WIDEO]

2021-05-06 14:44

Tour de Pologne 2021 na Podkarpaciu. Znamy już pierwsze miejscowości, przez które przejadą kolarze. W naszym regionie kolarska śmietanka pojawi się 11-go sierpnia, w ramach III-go etapu imprezy. Ten będzie wiódł od Sanoka, m.in. przez Arłamów i Polańczyk, aż do Rzeszowa. Na trasie nie zabraknie także Przemyśla.

Organizatorzy tegorocznego Tour de Pologne odkryli pierwsze karty. Już wiadomo, że narodowy wyścig kolarski rozegrany zostanie między 9 a 15 sierpnia oraz, że na jego trasie nie zabraknie także Podkarpacia. Trasa III-go etapu, który przeprowadzony będzie w naszym regionie, będzie wiodła od Sanoka m.in. przez Arłamów i Polańczyk, aż do Rzeszowa. W planach jest także Przemyśl.

- Ten etap na pewno będzie jednym z trudniejszych, ale i piękniejszych etapów. Będziemy jechali przez Bieszczady, przez trudne podjazdy i będziemy finiszowali tutaj w Rzeszowie. Można powiedzieć w miejscu wypróbowanym, gdzie są fantastyczni kibice, fantastyczni ludzie do współpracy i fantastyczni gospodarze - mówił w ratuszu Czesław Lang, organizator wyścigu, a zarazem wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata.

Tour de Pologne czwarty raz w Rzeszowie

Wyścig przez stolicę regionu przejedzie już po raz czwarty. Ostatnim razem kolarzy „w akcji” można było zobaczyć w 2017 roku na mecie V etapu wyścigu- Olimp Nagawczyna-Rzeszów. Zwyciezcą został wówczas Danny van Poppel z Team Sky.

W Rzeszowie kibicować kolarzom będzie można m.in. na ul. Kopisto, gdzie został zlokalizowany został wjazd na rundę, na alei Cieplińskiego, ulicy Dąbrowskiego czy alei Powstańców Warszawy.

Podczas konferencji prasowej w ratuszu podpisana została umowa dotycząca promocji miasta podczas tegorocznej edycji Tour de Pologne.

- Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie – mówił Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, pierwsza edycja Tour de Pologne zorganizowana została w 1928 roku. Wyścig przez lata zyskał na popularności i znaczeniu. Należydo prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym m.in. Tour de France czy Giro d’Italia.