Pies za kierownicą

i

Autor: Polícia Slovenskej republiky/Facebook To zdjęcie z fotoradaru jest hitem. Pies siedział za kierownicą

Informacje

To zdjęcie z fotoradaru jest hitem. Pies siedział za kierownicą

2023-10-02 10:42

To zdjęcie z fotoradaru z pewnością nie należy do typowych. Na Słowacji, kierowca, który przekroczył prędkość, wyglądał dosyć dziwnie. Nie chodzi tutaj o jego ubiór. Za kierownicą skody możemy zobaczyć...psa. Wprawdzie sytuacja należy do zabawnych, ale do śmiechu z pewnością nie jest właścicielowi uchwyconego na zdjęciu pojazdu.

Spis treści

  1. Pies za kierownicą? To nie fotomontaż
  2. Apel do kierowców. Pamiętajmy, jak właściwie przewozić zwierzęta

Pies za kierownicą? To nie fotomontaż

W wiosce Šterusy na Słowacji lokalny fotoradar zarejestrował nietypowe zdjęcie. Fotografia została opublikowana na oficjalnym profilu Narodowej Policji na Facebooku i momentalnie stała się hitem internetu. Policjanci nie mogli uwierzyć w to, kto siedział za kierownicą uchwyconego na zdjęciu samochodu. Fotografia, która nie jest fotomontażem, przedstawia...psa myśliwskiego prowadzącego samochód. Nie wygląda jakby przejmował się zbyt dużą prędkością.

Słowaccy funkcjonariusze ustalili właściciela samochodu, który w przeciwieństwie do nas, nie ma teraz powodów do śmiechu. Będzie on odpowiadał nie tylko za przekroczenie prędkości, lecz także za nieodpowiedni sposób przewożenia psa w samochodzie. Ten z kolei uniknie odpowiedzialności za swoje zachowanie.

31-latek twierdził, że pies nagle przeskoczył mu przez kolana. Nagranie nie zarejestrowało jednak nagłego ruchu w samochodzie. Policja nałożyła na niego grzywnę za naruszenie przepisów ruchu drogowego - przekazuje w komunikacie słowacka policja.

Apel do kierowców. Pamiętajmy, jak właściwie przewozić zwierzęta

Nietypowe zdarzenie na Słowacji pozwoliło tamtejszej policji zwrócić uwagę kierowców na ważny temat, jakim jest odpowiednie przewożenie zwierząt w samochodzie. Funkcjonariusze apelują do kierowców, aby zadbali o tę istotną kwestię.

Przy transporcie psa dbajcie o bezpieczeństwo zwierzęcia i wszystkich pasażerów w samochodzie. Nawet małe zwierzątko może narazić Twoje życie i zdrowie podczas jazdy. Istnieje szereg systemów ochrony, z których właściciele zwierząt powinni koniecznie korzystać – czytamy.

ZOBACZ: OTWARCIE NOWEJ LINII KOLEJOWEJ Z RZESZOWA DO LOTNISKA W JASIONCE

Tak rowerzyści łamią przepisy. Policja pokazała nagrania z drona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE