Ciekawostki

To w tych powiatach pobiera się najwięcej osób na Podkarpaciu!

2023-05-13 10:29

Gdzie jest najwięcej zakochanych na Podkarpaciu? Dane Urzędu Statystycznego w Rzeszowie mówią o tym, że w 2021 roku w województwie podkarpackim zawarto 9250 małżeństw. Poznaliśmy szczegółowe informacje o tym, w których powiatach największa ilość zakochanych powiedziała magiczne i sakralne „tak”. Zobaczcie ranking.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie podzielił się romantyczną statystyką. Przekazano, że w 2021 roku na terenie Podkarpacia zawarto 9 250 małżeństw. Z tego większość zawarta była wśród mieszkańców wsi, bo odbyło się aż 5 684 ślubów. W miastach pobrało się 3 566 par. Ciekawą informacją jest mediana wieku nowożeńców. Wśród mężczyzn wynosi ona 29,3 lat, a wśród kobiet to 27,1 lat. Jak te dane mają się do statystyk ogólnopolskich? Okazuje się, że całkiem nieźle. Podkarpacie zajmuje piąte miejsce w kraju pod względem zawartych małżeństw na 1000 mieszkańców. Liderem tego zestawienia jest Małopolska, a następnie kolejno województwa: pomorskie, wielkopolskie i mazowieckie.

CZYTAJ TAKŻE: W tych powiatach na Podkarpaciu mężczyźni i kobiety żyją najdłużej [RANKING]

Podkarpacie: w tych powiatach żyje najwięcej zakochanych

W poniższym zestawieniu pod uwagę wzięliśmy ogólną liczbę małżeństw zawartych w województwie podkarpackim w 2021. Gdzie odbyło się ich najwięcej?

Piękna mielczanka tańczy na karnawale w Rio de Janeiro
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE