Policja

i

Autor: Radio ESKA

Wydarzenia

To nie była mąka! Policjanci CBŚP zlikwidowali laboratorium narkotyków na zapleczu piekarni

2023-07-31 9:25

Policjanci CBŚP na polecenie podkarpackiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali nielegalne laboratorium narkotyków syntetycznych, które było na zapleczu piekarni na Podkarpaciu. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn oraz zabezpieczyli m.in. 40 litrów klefedronu i 2,5 kg amfetaminy.

Narkotyki odnalezione na zapleczu piekarni

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej działającej na Podkarpaciu pracowali policjanci z rzeszowskiego CBŚP.

– Członkowie grupy zajmowali się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, m.in. amfetaminy, 4CMC oraz marihuany i haszyszu – powiedziała policjantka.

Policjanci w ostatnim czasie przeprowadzili akcję wymierzoną w grupę, podczas której zatrzymali cztery osoby – mieszkańców woj. podkarpackiego. Funkcjonariusze przeszukali też mieszkania, pomieszczenia gospodarcze oraz samochody należące do podejrzanych, a także obiekty użytkowane przez nich.

– W jednym z wynajmowanych pomieszczeń, na zapleczu piekarni policjanci zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych, gdzie przejęli urządzenia i substancje niezbędne do produkcji narkotyków. W tym miejscu policjanci zabezpieczyli także około 40 litrów 4CMC (klefedron) – podała.

– Kolejne narkotyki, czyli 2,5 kg amfetaminy ukryte było pod siedzeniem samochodu należącego do jednego z zatrzymanych oraz w wynajętym garażu. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli także rewolwer i 300 sztuk amunicji, prawie 40 tysięcy sztuk papierosów i 42 kg tytoniu. Funkcjonariusze przejęli również 10 automatów do gier hazardowych – wyliczyła podinspektor.

Dodatkowo w trakcie akcji policjanci odzyskali dwa samochody skradzione w Belgii: bmw 320D warte około 60 tys. zł i volvo V60 warte około 200 tys. zł.

Zarzuty dla zatrzymanych

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

– Trzem zatrzymanym prokurator przedstawił m.in. zarzuty udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem substancji psychotropowych, a także popełnienie przestępstw wbrew ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Czwarty usłyszał zarzuty udział w obrocie substancją psychotropową – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Łukasz Łapczyński.

– Na wniosek prokuratora podkarpackiego pionu PZ sąd tymczasowo sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzech podejrzanych. Wobec czwartego, któremu zarzucono udział w obrocie substancją psychotropową prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – wyjaśnił prokurator.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Natomiast wytwarzanie znacznych ilości narkotyków zagrożone jest karą grzywny i karą pozbawienia wolności do lat 15.

Jak zapewniają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy.

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE