To tutaj żyje się najlepiej na Podkarpaciu. Mieszkasz w jednym z tych miast?

i

Autor: Henryk Bielamowicz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

Ciekawostki

To najlepsze miejsca do życiu na Podkarpaciu. Mieszkasz tam?

2023-11-30 13:41

W jakich miastach na Podkarpaciu żyje się najlepiej? Odpowiedź może was zaskoczyć. Wiemy, które miasta okazały się najlepsze w zestawieniu "Gmina dobra do życia". Uwzględniono w nim aż 50 gmin z województwa podkarpackiego.

Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzką, być może warto będzie wybrać właśnie te lokalizacje. Dlaczego? W tych gminach na Podkarpaciu żyje się najlepiej. Oto zestawienie 10 miejsc, które szczególnie zasłużyły na wyróżnienie. W których podkarpackich gminach żyje się najlepiej? Przeczytajcie!

W których z podkarpackich gmin mieszka się najlepiej? Odpowiedzi na to pytanie postanowili dostarczyć specjaliści, czego efektem jest najnowszy Ranking Serwisu Samorządowego PAP „Gmina dobra do życia”. Co wynika z ogólnopolskiego zestawienia? Jak wypadły w nim gminy na Podkarpaciu?

W raporcie uwzględnionych zostało w sumie 50 podkarpackich gmin – na tle wszystkich 2477. Na zajmowane w zestawieniu miejsce wpłynęły takie czynniki, jak: imprezy i wydarzenia kulturalno-artystyczne, infrastruktura kulturalna, dokształcanie i rozwój osobisty, przedszkola i żłóbki, ogólna dostępność do usług publicznych i komercyjnych, opieka zdrowotna, dostępność ekonomiczna mieszkań, warunki pracy i mieszkaniowe, bezrobocie, walory estetyczne krajobrazu, a także zanieczyszczenie środowiska.

Jak badano, w których gminach żyje się najlepiej?

Zestawienie gmin najlepszych do życia zostało przygotowane na podstawie oceny jakości funkcjonowania w poszczególnych rejonach. Pod uwagę przy tworzeniu rankingu wzięto w sumie 63 szczegółowe wskaźniki. Zostały one wypracowane m.in. w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Odnoszą się do doświadczeń klasyfikacyjnych polskiej przestrzeni i gmin. Jak podali autorzy zestawienia, powstało ono w oparciu o wskaźnik syntetyczny. Jest on sumą 63 zestandaryzowanych i znormalizowanych wskaźników cząstkowych, do których przypisano odpowiednie wagi. W raporcie uwzględniono i porównano wyniki dla 2477 gmin.

Tak mieszka Zenek Martyniuk. Willa jak ze snu!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE