To koniec częstych awarii? Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów

2022-08-10 14:17
Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów. Koniec częstych awarii?
Autor: fot. MPWiK Rzeszów

Częste awarie sieci wodociągowej nie będą już utrudniać życia mieszkańcom osiedla Piastów. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu instalacji.

Sieć wodociągowa w tym rejonie miasta jest zużyta. Coraz częściej zdarzają się awarie, dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało się na wymianę najbardziej wadliwej części instalacji. Prace trwają na ulicy Krzywoustego. Tam wymieniane jest 150 metrów sieci. Główna rura ma 160 mm średnicy, a do tego dojdzie kolejna 20-metrowa o szerokości 90 mm. MPWiK zapewnia, że prowadzone przez nich prace nie są uciążliwe dla mieszkańców.

Pchli targ w Rzeszowie

Nowoczesna metoda wymiany rur

MPWiK zastosował nowoczesną, bezwykopową metodę wymiany rur. W przeciwnym razie nie obyłoby się bez czasowego zamykania ulicy Krzywoustego. Wykopy konieczne były tylko na początku i na końcu ulicy, co nie dezorganizuje ruchu samochodów.

- Musieliśmy wykonać wykopy w miejscach wymiany przyłączy. Zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego tygodnia - wyjaśnia Jacek Micał z działu sieci wodno-kanalizacyjnej rzeszowskiego MPWiK

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE