Pięcioraczki z Podkarpacia

To już rok! Pięcioraczki z Horyńca obchodzą pierwsze urodziny. Tak zmieniły się maluszki

2024-02-12 8:49

Trudno uwierzyć, że minął już rok. Dla rodziców pięcioraczków z Horyńca był to czas nie tylko ogromnej radości, ale i wyzwań. Zobaczcie, jak maluszki zmieniły się na przestrzeni 12 miesięcy. Jak teraz wyglądają?

Pięcioraczki z Horyńca kończą roczek

Przypomnijmy, że podkarpackie pięcioraczki przyszły na świat 12 lutego 2023 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Maluchy urodziły się w już dużej rodzinie. Mają 7 rodzeństwa! Rodzice gromadki, Dominika i Vincent Clarke powitali na świecie przed rokiem kolejną trójkę dziewczynek i dwójkę chłopców. Maluchy otrzymały oryginalne imiona - Elizabeth May, Arianna Daisy, Evangeline Rose, Charles Patrick i Henry James. Niestety, zaledwie 3 dni po porodzie rodzice pięcioraczków i ich rodzeństwo musieli zmierzyć się z tragedią - śmiercią Henry'ego.

Pozostała czwórka maluchów nie mogły od razu po porodzie wrócić do domu. Jako wcześniaku spędziły sporo czasu w szpitalu. Potrzebowały stałej opieki medycznej. Po tygodniach spędzonych w szpitalu maluchy mogły wyruszyć do domu. Jako pierwsze wypisy dostały córeczki Dominiki i Vincenta. Później dołączyli do nich bracia, choć nie bez problemów. Jak się okazało, operacji wymagał jeden z chłopców. Charlie musiał przejść zabieg na korygujący wadę serca. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze.

Po początkowych trudnościach maluchy rosną jak na drożdżach. Są zdrowe, radosne, rozwijają się prawidłowo. A ich podróż na początku życia relacjonuje ich mama za pośrednictwem konta na Instagramie. Oczywiście przy okazji pierwszych urodzin pięcioraczków nie zabrakło postów prezentujących świętowanie. Rodzina podzieliła się też fotkami pokazującymi, jak bardzo w ciągu tych 12 miesięcy zmieniła się czwórka maluchów. Są nie do poznania!

Te żeńskie imiona są najpopularniejsze na Podkarpaciu

W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki