Niedźwiedzie w Bieszczadach

i

Autor: Facebook screen wideo

Też go widzisz na tym wideo z Bieszczad?! Tylko najbardziej uważni go wypatrzą [WIDEO]

2020-10-22 8:54

Nadleśnictwo Cisna podzieliło się z internautami filmikiem z fotopułapki pokazującym kolację bieszczadzkich niedźwiedzi. Jednak to nie misie przyciągnęły największą uwagę. Okazało się, że ktoś czai się za zaroślami. Widzisz go?

Niespodziewany gość na kolacji u niedźwiedzi

Są urocze i puchate, ale lepiej nie spotkać ich na swojej drodze. Bieszczadzkie niedźwiedzie warto za to podziwiać w sieci. Pracownicy bieszczadzkich lasów chętnie dzielą się materiałami wideo i zdjęciami z fotopułapek z misiami w roli głównej. Ostatni filmik Nadleśnictwa Cisna przykuł uwagę internautów nie za sprawą niedźwiedzi, choć to te było widać na pierwszym planie...

"Jeszcze jeden film z niedźwiedziej kolacji. A widzicie kto się przygląda zza drzewa? Żal mu pewnie..." - pyta leśniczy.

Wypatrzenie niespodziewanego gościa wcale nie jest łatwe. Ten dobrze wie, jak ukryć się w lesie, a mowa o wilku, który czai się za zaroślami. Choć jest sprytny i zwykle działa w grupie, nawet i on nie odważył się zaczepić niedźwiedzia.

Niedźwiedzie w Bieszczadach

i

Autor: Facebook screen wideo

Wilki w Bieszczadach

Zdarza się, że wilki atakują bieszczadzkie misie. Kilka lat temu furorę w sieci robił filmik z Baligrodu. Niedźwiedzicę z młodymi zaatakowała wataha. Świadkiem zdarzenia był leśniczy, który zdecydował się stanąć w obronie niedźwiedzi - krzyknął głośno "Nieeee, zostawcie!" i spłoszył wilki, a miś zmierzył go wzrokiem i zdawał się dziękować za uratowanie życia.

Filmik można zobaczyć poniżej:

Posłuchaj o badaniu poziomu hormonów we krwi. Co warto wiedzieć? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
ESKA XD #006
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE