Terytorialsi pomagają powodzianom z Trzcinicy

i

Autor: 3.PBOT

Terytorialsi pomagają powodzianom z Trzcinicy. Przekazano kolejny kontener mieszkalny

2020-07-14 14:32

Kolejny kontener mieszkalny stanął na podwórku rodziny, która została bez dachu nad głową po powodzi, która przeszła przez Podkarpacie. Powodzianom pomagają żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Od początku powodzi żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagają mieszkańcom Podkarpacia w usuwaniu skutków po żywiole. Wielu mieszkańcom pozostało tylko to w czym wybiegli z domu ratując swoje życie. Terytorialsi w ramach wsparcia dostarczyli kontenery mieszkalny dla rodzin z Trzcinicy.

Terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy pierwszy kontener przekazali w środę, 8 lipca. Otrzymała go pięcioosobowa rodzina z Trzcinicy, która straciła swój dobytek życia. Ich drewniany dom został zatopiony, jednakże nie poddają się i przy wsparciu gminy i ludzi dobrej woli odbudowują poniesione straty.

W piątek, 10 lipca wczesnym rankiem terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali kolejny dodatkowy kontener mieszkalny rodzinie z Trzcinicy, która pozostała bez dachu nad głową. To już drugi kontener mieszkalny dostarczony dla pięcioosobowej rodziny.

Rzeszów zalany. Woda wdarła się do mieszkań
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE