Parki dla psów w Rzeszowie nieczynne od 20 marca

i

Autor: Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Te parki dla psów w Rzeszowie są nieczynne od 20 marca

2023-04-04 9:12

Od 20 marca nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna w ich działaniu zostanie wykorzystana na rekultywację terenu. Poznaliśmy miejsca, które chwilowo zostaną zamknięte. Oprócz nich w Rzeszowie funkcjonują jeszcze dwa. Gdzie?

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przekazał, że przerwa techniczna rozpocznie się 20 marca (poniedziałek). Od tego dnia czasowo nieczynne będą psie parki na terenie:

  • Parku Kultury i Wypoczynku (bulwary),
  • parku na osiedlu Kmity,
  • parku przy ul. Zbyszewskiego,
  • ul. Brydaka
  • ul. Kolbego

- Jak co roku pracownicy zieleni miejskiej wykorzystają czas na prace rekultywacyjne trawników na terenie psich parków. Przy okazji planowany jest także przegląd małej infrastruktury na placach. Tam, gdzie będzie to konieczne zostaną wykonane naprawy i kosmetyka m.in. zabawek dla zwierząt – informuje Bartosz Gubernat, z rzeszowskiego ratusza.

ZOBACZ: Mieszkasz na Podkarpaciu? Na pewno zaśmiejesz się z tych memów

Do kiedy parki dla psów w Rzeszowie nieczynne?

Jak tłumaczy Bartosz Gubernat o tym, jak długo będą wyłączone z użytkowania poszczególne obiekty, ZZM zdecyduje w kolejnych tygodniach. - Tam, gdzie trawa urośnie szybciej, parki zostaną oddane do użytku wcześniej – mówi.

Poza parkami, które zostaną objęte konserwacją w Rzeszowie funkcjonują jeszcze dwa: w rejonie ulicy Odrzykońskiej oraz przy ulicy Krogulskiego.

Rosyjskie ogórki na polskich bazarach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE