Tarnobrzeg: Straciła oszczędności życia. Kolejna ofiara metody „na policjanta”

2021-09-28 15:48
Tarnobrzeg: Straciła oszczędności życia. Kolejna ofiara metody „na policjanta”
Autor: KMP Tarnobrzeg

Mimo apeli, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający metodą na tzw. „wnuczka", „policjanta” czy „prokuratora”, wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych, starszych osób. Niestety taki los spotkał 79-letnią kobietę z Tarnobrzega. Wprowadzona w błąd seniorka oddała przestępcom swoje oszczędności – ponad 120 tys zł!

Tarnobrzescy policjanci odebrali zgłoszenie o oszustwie. Jak do tej pory, policjantom udało się ustalić, że 79-letnia kobieta przekazała swoje oszczędności kobiecie w wieku 20-30 lat. Na stacjonarny telefon seniorki zadzwoniła kobieta, krzycząc poinformowała starszą panią o wypadku drogowym, który spowodować miała jej synowa i że grozi jej 8 lat aresztu. W związku ze zdarzeniem, synowej potrzebna była większa kwota pieniędzy, dzięki której będzie mogła pokryć koszty leczenia rannej osoby.

- Po chwili do tej rozmowy włączył się mężczyzna, który poinformował seniorkę, że jest „policjantem” i tą sprawę można szybko załatwić, lecz potrzebna będzie znaczna kwota pieniędzy. Po krótkim czasie do mieszkania pokrzywdzonej, zapukała kobieta w wieku ok. 20-30 lat, której 79–latka, przekazała swoje oszczędności – relacjonuje Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Grzybiarze zgubili się w lesie. Mundurowi z Podkarpacia apelują o rozsądek

Policjanci apelują!

Rozmawiajmy o tym zagrożeniu ze swoimi rodzicami, dziadkami, czy starszymi sąsiadami. Zawsze sprawdzajmy wiarygodność osoby, która dzwoni z prośbą o pomoc finansową. Czasem wystarczy jeden telefon do krewnego. Oszustka z pieniędzmi wyszła z bloku w nieznanym kierunku. Policjanci apelują do osób starszych i ich rodzin o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za wnuczka, czy krewnego.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE