TARNOBRZEG: Pozytywnie oceniono blisko 20 projektów do Budżetu Obywatelskiego

2021-10-13 14:31
TARNOBRZEG: Pozytywnie oceniono blisko 20 projektów. Urzędnicy sprawdzili zadania zaproponowane do Budżetu Obywatelskiego
Autor: Pixabay.com/ hamxx005

Pozytywnie oceniono blisko 20 projektów do Budżetu Obywatelskiego! Wśród ocenionych pozytywnie „projektów dużych” znalazły się m.in. budowy lub remonty dróg i chodników w mieście, budowa placu zabaw na osiedlu Siarkowiec oraz powstanie ujęcia wód siarczkowych. Głosowanie ruszy 24-go października.

Łącznie do Budżetu Obywatelskiego od mieszkańców wpłynęły 33 propozycje - 24 w kategorii tzw. „małych” i 9 „dużych”. Wszystkie pod kątem formalnym sprawdzili tarnobrzescy urzędnicy - pozytywną ocenę uzyskało 19 z nich ( 13 „małych” i 6 „dużych”), 14 negatywną. Pomysłodawcy zadań, które nie wyszły obronną ręką z weryfikacji, od oceny mogą się dowołać. Czas na to mają do 18 października.

CZYTAJ TAKŻE: Awantura o przejazd z psem taksówką. Kierowca użył gazu pieprzowego!

Głosowanie już niedługo

24 października rozpocznie się głosowanie. Swoje poparcie mieszkańcy miasta będą mogli w niedzielę wyrazić także w formie tradycyjnej – na miejskich osiedlach, po 24 października - przez Internet, pod adresem www.tarnobrzeg.budzet-obywatelski.org. Aby oddać głos poprzez internet należy na podanej stronie wpisać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz nr telefonu, poprzez który otrzyma się kod weryfikacyjny. Na jeden nr telefonu przypada jeden kod weryfikacyjny. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega- wyjaśniają urzędnicy.

Łącznie tarnobrzeżanie oddać mogą dwa głosy: jeden głos na projekt w kategorii "projekt duży" i jeden głos na projekt w kategorii "projekt mały".

Bielsko-Biała: Pędził ekspresówką 240 km/h!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE