TARNOBRZEG: Padła ofiarą oszustów! Straciła blisko 30 tysięcy złotych!

i

Autor: Unsplash.com/ Ilya Pavlov

TARNOBRZEG: Padła ofiarą oszustów! Straciła blisko 30 tysięcy złotych!

2022-02-16 14:44

Mowa o 69-letniej mieszkance Tarnobrzega, która wpadła w zastawioną przez oszusta w sieci pułapkę. Zmanipulowana przez przestępców mailem seniorka, zainstalowała na swoim sprzęcie oprogramowanie do zdalnego łączenia się z komputerami. Kobieta straciła 30 tysięcy złotych!

Zawiadomienie o popełnieniu oszustwa miejscowi policjanci odebrali w sobotę. Doszło do niego przy pomocy aplikacji internetowej AnyDesk, która umożliwia zdalny dostęp do innego komputera. Pokrzywdzoną okazała się 69-letnia mieszkanka Tarnobrzega. To właśnie do niej przestępcy wysłali maila z informacją, że do odebrania ma 15 tysięcy dolarów. Skuszona wiadomością, kliknęła w załączony do wiadomości link, a następnie w okienko z hasłem „uzyskaj dostęp do swoich środków”. Zaraz po tym, mężczyzna polecił kobiecie pobranie oprogramowania AnyDesk. Seniorka podała też oszustom swoje wrażliwe dane, adres kontaktowy z numerem telefonu oraz numer swojego konta bankowego.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacie: Ostrzeżenie II stopnia przed silnym wiatrem i burzami!

Kobieta zainstalowała szkodliwy program

- Zainstalowane oprogramowanie przechwyciło kontrolę nad komputerem kobiety, która zauważyła, że z jej konta bankowego są dokonywane przelewy jej pieniędzy. Oszust dokonał 8 przelewów i zaciągnął na nazwisko kobiety pożyczkę w kwocie ponad 17 tys. zł. Mieszkanka Tarnobrzega straciła łącznie ponad 29 tys. zł. Poszkodowana o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów - informuje Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą oszustwa internetowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE