Golasowice. Pijany rowerzysta potrącony przez samochód osobowy

i

Autor: Policja Śląska Golasowice. Pijany rowerzysta potrącony przez samochód osobowy

TARNOBRZEG. 2,5 tys. złotych za jazdę na rowerze? Przekonał się o tym pijany 63-latek

2022-01-05 15:01

Jechał rowerem z promilami. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. To kara jaka spotkała 63-latka z Tarnobrzega, który wpadł podczas kontroli drogowej w centrum miasta. Szybko wyszło na jaw, że rowerzysta jest pijany. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu!

Wczoraj (04.01.) przed godz. 21, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu do kontroli drogowej rowerzystę. 63-letni mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 2,28 promila alkoholu w jego organizmie.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacie: Wysyp wysokich mandatów! Rekordzista przekroczył prędkość o 77 km/h

2,5 tys. złotych za jazdę na rowerze

- W związku ze zmianą wysokości grzywny nakładanej w drodze mandatu karnego, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., policjanci ukarali mieszkańca Tarnobrzega, mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych - informują tarnobrzescy mundurowi.

I jak dodają policjanci tak wysokim mandatem - 2,5 tys. złotych zostanie ukarany każdy, kto po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania będzie jechał rowerem lub innym niemechanicznym pojazdem z promilami.

W Rzeszowie zrobiło się zimowo
Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE