Tak wilki polują w Bieszczadach

i

Autor: Nadleśnictwo Baligród/Facebook

Tak wilki polują w Bieszczadach. Ten widok mrozi krew w żyłach [WIDEO]

2020-10-01 12:17

Nadleśnictwo Baligród kolejny raz przypomniało, że w Bieszczadach rządzi natura, a człowiek jest tu jedynie gościem. Na FP nadleśnictwa pojawił się materiał pokazujący, co dzieje się nocą nad brzegami bieszczadzkich strumieni, a widok przyprawia o dreszcze.

Wilki w Bieszczadach

Bieszczady to jedne z najdzikszych terenów w Polsce. Nie brakuje tu miejsc, w których nie staje ludzka stopa, a zwierzęta mogą czuć się w pełni swobodnie. To po prostu ich dom, a turyści są tu jedynie gośćmi, którzy muszą szanować ich prawa, a reguły natury są twarde i surowe. Dowodzi tego jeden z najnowszych filmików na FP Nadleśnictwa Baligród.

Leśniczy postanowił pokazać, co dzieje się nad bieszczadzką rzeką przy świetle gwiazd:

- Bieszczadzkie rzeki, większe potoki to miejsce, wzdłuż których swoje polowanie urządzają wilki. Zwykle po nocy na brzegu jednej, drugiej czy trzeciej rzeki można oglądać jeszcze szczątki jelenia, sarny, czy dzika. Normalna rzecz. Pod osłoną nocy dzieją się w przyrodzie rzeczy... normalne - wyjaśnia.

Filmik trzyma w napięciu i daje do myślenia.

Zwierzęta w Bieszczadach

W podkarpackich górach żyją nie tylko wilki, ale i niedźwiedzie. Te ostatnie wydają się słodkie, ale spotkanie z nimi na szlaku może skończyć się tragicznie. Co robić, jeśli zauważymy niedźwiedzia w czasie wędrówki? Pisaliśmy o tym w artykule poniżej:

Posłuchaj o cholesterolu, dowiedz się dlaczego warto dbać o jego prawidłowy poziom. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Dzień Archiwisty w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE